Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
09.09.2020 Щодо ситуації в пункті пропуску Ягодин.     16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    24.04.2020 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Четвер, 29 жовтня 2020 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | ВІЗИ | ЄУТР | КОНКУРСИ | ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
Гарячі новини
29.10.2020 Щодо закінчення дозволів Словаччини (двосторонніх) квоти 2020 року!...    
29.10.2020  Іспанія
Вплив коронавірусу COVID-19 на транспортні вантажні та пасажирські перевезен...
    
29.10.2020  Португалія
Вплив коронавірусу COVID-19 на транспортні вантажні та пасажирські переве...
    
29.10.2020  Німеччина
Вплив коронавірусу COVID-19 на транспортні вантажні та пасажирські перевезе...
    
29.10.2020  Латвія
Вплив коронавірусу COVID-19 на транспортні вантажні та пасажирські перевезення...
    
29.10.2020  Щодо набуття чинності наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Переліку відомо...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
https://asmap-nkc.wixsite.com/code 
www.asmap-inform.com
http://www.asmap-inform.com.ua/service_asmap_ukr.php
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
www.gps.ua
НАША ТРАНЗИТНА СУСІДКА УГОРЩИНА
  Информационный сайт АсМАП Украины

НАША ТРАНЗИТНА СУСІДКА УГОРЩИНА

26 березня українська делегація у складі: А.І. Краснокутський — зав. сектором розвитку транспорту і зв'язку Кабміну; Л.М. Костю-ченко — президент АсМАП; Є. В. Танцюра — генеральний директор УДП "Укрінтеравтосервіс"; Ю.Ю. Переста — голова Закарпатської регіональної ради, член Ради АсМАП — відвідала Угорщину. Розповісти про поїздку ми попросили Л.М. КОСТЮЧЕНКА.

Враховуючи доручення прем'єр-міністра України А.К. Кінаха по вивченню досвіду роботи асоціацій Європи та у зв'язку зі складною ситуацією, що склалася з угорськими дозволами (згідно з рішенням, прийнятим Міністерством транспорту щодо квотування видачі дозволів, в Угорщину практично не випускають порожні та "чорні" автомобілі), нам необхідно було виконати два завдання: відвідати Асоціацію угорських міжнародних перевізників (АТКН) і провести переговори у Департаменті автомобільного транспорту Угорщини стосовно збільшення квоти дозволів.

Ситуація ускладнилася тим, що нинішня політика уряду і парламенту Угорщини спрямована на недопущення проїзду по своїй території нееко-логічних автомобілів. З одного боку — це вимога Європейського Союзу, до якого Угорщина збирається вступати, а з другого — вимога парламенту Угорщини. Це положення торкається не тільки іноземних перевізників, але й угорських: до міжнародних перевезень в Угорщині мають доступ (через ліцензування) лише автомобілі Еш-о 2 і Еиго 3. Ліцензія видається на 5 років. Таких автомобілів у них задіяно лише 4950, решта — понад ЗО тис. — працюють на внутрішньому ринку. У цій ситуації говорити про збільшення квоти для наших "чорних" автомобілів було дуже й дуже складно, проте необхідно. У нас до Угорщини їздять здебільшого перевізники Закарпаття (приблизно 60% від загальної кількості перевезень в цьому напрямку виконують саме вони). У Закарпатті більшість транспортних фірм — невеличкі, екологічних автомобілів мало, але ж їм треба працювати, і наше завдання — допомогти їм утриматися на ринку.

Понад дві години тривала наша зустріч з керівниками угорської Асоціації: важливо було заручитися підтримкою колег. Нам вдалося переконати їх у тому, що проблеми наші серйозні і потребують вирішення. Слід сказати, що АТКЯ бере участь у виробленні політики міжнародних перевезень, у визначенні квот, тому від їхнього ставлення до наших проблем багато що залежало.

Під час переговорів у Департаменті автомобільного транспорту Угорщини ми висловили свої побажання: виділити нам 10 тис. транзитних, 3 тис. екологічних і 1 тис. "чорних" дозволів, хоча директор Департаменту пан Андрас Сейкель, відкриваючи засідання, чітко дав зрозуміти, що про збільшення квоти "чорних" дозволів не може бути й мови. Тож подальшу розмову ми будували таким чином: у нас є проблеми, ми просимо допомогти у їх вирішенні, просимо підтримати наших перевізників з тим, щоб у подальшому вони могли переобладнати свої автомобілі згідно з європейськими вимогами. І хоча наше прохання не було сприйняте цілком прихильно, порозуміння нам вдалося добитися. Кінець-кінцем було досягнуто домовленості про таке: ми повертаємо 20 тис. універсальних дозволів і отримуємо 25 тис. екологічних. Крім того, нас запевнили, що і надалі з екологічними дозволами проблем не буде. Щодо так званих "прикордонних" дозволів, то ми запропонували збільшити радіус їх дії до 100— 120км.

Угорська сторона вийшла з пропозицією побудувати на території України, на кордоні з Угорщиною, термінал — на кшталт перевалочного пункту, але, на мою думку, це не сприятиме нормалізації ситуації, і Ю.Ю. Переста, який брав участь у переговорах, зі мною цілком згоден: проблем закарпатських перевізників наявність такого терміналу не вирішить. На засіданні було обговорено багате болючих питань. Одне з них — порушення паритету. За підрахунками угорської сторони протягом 2001 року українські перевізники вивезли з Угорщини на 168% товарів більше, ніж у 2000 році. З свого боку — я на цьому особливо наполягав — ми наголошували на тому, що Угорщина для нас — транзитна держава, і ми хотіли б, щоб на майбутнє нам виділяли дозволи з урахуванням нашого транзиту. Ми готуємо це питання для розгляду на засіданні Змішаної комісії, і думаю, нам вдасться збільшити цю квоту.

Обговорювалося й питання демпінгу. В Угорщині є закон про конкуренцію і відповідний комітет, який відстежує випадки порушень з боку перевізників (се-редньостатистична вартість фрахтів визначена відповідно до напрямку). Якщо якийсь з перевізників порушує умови, він підпадає під жорсткий тиск податкових органів.

Підсумовуючи, треба визнати: великих успіхів ми не досягли, проте домовились, що до 6 — 7 червня, коли буде проведено засідання Змішаної комісії, у нас ще є час, а отже —можливість все обдумати. Свої пропозиції ми залишили, угорські колеги їх вивчатимуть, консультуватимуться з відповідними міністерствами, парламентською комісією. І в мене є впевненість, що, враховуючи наші переконливі аргументи, розуміння і підтримку з боку керівництва Асоціації міжнародних автомобільних перевізників Угорщини, особисту підтримку економічного радника посла України в Угорщині О.М. Цебелка і ту атмосферу, яка склалася під час переговорів, результат буде позитивним.Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis