Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
07.06.2019 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 23 лютого 2020 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | ВІЗИ | ЄУТР | КОНКУРСИ | ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
Гарячі новини
20.02.2020 Видача дозволів Польщі, Італії, ОЧЕС, ТРАСЕКА...    
20.02.2020 Щодо проведення засідання Комісії з розгляду питань, пов’язаних з оформленням, видачею, облік...    
20.02.2020 Франція.
Щодо підвищення ставки мінімальної зарплати з 1 січня 2020 року відповідно ...
    
20.02.2020 Німеччина.
Щодо підвищення ставки мінімальної зарплати з 1 січня 2020 року відповід...
    
19.02.2020 Стосовно ввезення в Україну транспортних засобів, що відповідають екологічним нормам не нижче...    
19.02.2020 Щодо проведення у 2020 році заходів державного нагляду (контролю)...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
https://www.iruforum.com
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
https://asmap-nkc.wixsite.com/code 
www.asmap-inform.com
http://www.asmap-inform.com.ua/service_asmap_ukr.php
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
www.gps.ua
Останнім часом збільшилася кількість випадків, коли компетентні органи іноземних країн, зокрема Росії, Франції, Австрії не визнають українські посвідчення водія старого зразка...
 

Останнім часом збільшилася кількість випадків, коли компетентні органи іноземних країн, зокрема Росії, Франції, Австрії не визнають українські посвідчення водія старого зразка. Основна проблема полягає у відсутності терміна дії посвідчення, що суперечить положенням “Конвенції про дорожній Рух" (Відень, 8 листопада 1968 р., з поправками від 3 березня 1993 року).

Введення в дію посвідчень водія нового зразка передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2004 № 1615, якою затверджені зразки не тільки національного, а і міжнародного посвідчень водія, а також свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. У новому зразку посвідчення водія передбачено термін його дії та 14 категорій транспортних засобів, на право керування якими видається посвідчення.

Однак, за інформацією Прес-служби Департаменту ДАІ МВС України, до внесення відповідних змін до чинних нормативно-правових актів графа термін дії в посвідченні водія не заповнюється, а право на керування надається на ті категорії транспортних засобів, які передбачені чинним законодавством („А”, „В”, „С”, „D”, „Е”). Посвідчення водія старого зразка діють на рівні з новими, і можуть замінюватися лише за бажанням їх власника. Примусової заміни посвідчень водія старого зразка чинними нормативно-правовими актами не передбачено. З 28 листопада 2005 року в м. Києві розпочато видачу посвідчень водія нового зразку. Станом на 13.04.2006 видано 6141 таких посвідчень, із них 15% видано у зв’язку із заміною посвідчень водія старого зразка. Термін отримання посвідчення водія нового зразка не перевищує 2 днів з моменту здачі документів. Вартість послуг та спецпродукції при видачі посвідчення водія нового зразка в залежності від операцій, які при цьому проводяться, складає від 195 до 258 грн. У даний час закінчується встановлення обладнання по видачі посвідчень водія нового зразка в усіх регіонах країни. У порядку інформування Управлінням міжнародних зв’язків МВС до правоохоронних органів країн світу направлено 400 примірників зразків нового посвідчення водія.

Враховуючи відсутність можливості одночасної заміни всіх посвідчень водіїв старого зразка, невирішеність проблеми щодо заповнення графи терміну дії посвідчення, АсМАП України звернувся до Департаменту ДАІ МВС України з проханням врегулювати з компетентними органами іноземних держав питання щодо дії на їх території зазначених посвідчень на термін, необхідний для вирішення зазначених питань.

Разом з тим звертаємо Вашу увагу, що з жовтня 2002 року НДЦ БДР МВС України – нині – Центр Безпеки Дорожнього Руху департаменту ДАІ МВС України (далі ЦБДР ДДАІ МВС України) спільно з НКЦ АсМАП України видає міжнародні посвідчення водія.

Для водіїв професіоналів та автомобілістів-аматорів, що беруть участь у міжнародному автомобільному русі запроваджено спеціальний навчальний курс за програмою, яка погоджена з АсМАП України та затверджена Держдепартаментом автомобільного транспорту України і ЦБДР ДДАІ МВС України.

Зарахування слухачів на цей курс проводиться виключно за умови наявності національного посвідчення водія.

Програмою не передбачена практика керування автомобілем, але охоплюються такі теоретичні та практичні аспекти:

  • правові основи міжнародного дорожнього руху (Конвенція про дорожній рух, міжнародні й національні законодавчі акти);
  • митні процедури, вимоги щодо оформлення документів;
  • технічні стандарти та норми експлуатації транспортного засобу;
  • дорожня безпека (правила дорожнього руху, спеціальні зони паркування, правила поведінки при ДТП тощо);
  • особливості дорожнього руху у країнах Європи;
  • надання першої медичної допомоги.

Після складання тестування, яке проводить в НКЦ представник ЦБДР ДДАІ МВС України, випускники отримують міжнародне посвідчення водія, яке є дійсним в усіх країнах світу, та дійсно дає можливість працювати водієм за кордоном.

За додатковою інформацією просимо звертатися до НКЦ АсМАП України (тел. 8 044 289-13-37, 044 289 44-24).

Департамент координації перевезень
Секретаріату АсМАП України
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis