Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Четвер, 21 листопада 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
21.11.2024 Нідерланди. Відновлення прикордонного контролю...    
21.11.2024 Туреччина. Перехід до фази NCTS 5 ...    
20.11.2024 Щодо питань проведення конкурсу та видачі дозвільних документів Європейської Конференції Міні...    
19.11.2024 Про приорітизацію в пунктах пропуску — Албіца (Румунія) - Леушени (Молдова) та Сірет (Румунія...    
18.11.2024 Укртрансбезпека оприлюднила інформацію про ефективність виконання рейсів до всіх країн члені...    
15.11.2024 Австрія. Прикордонний контроль на внутрішніх кордонах...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
ЗМІНА договору про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового полісу) не є підставою для позбавлення ліцензії
 

У зв’язку з проведенням планових та позапланових перевірок міжнародних перевізників щодо дотримання ліцензійних умов поширеними стали звернення Учасників до Асоціації зі скаргами на дії представників Головавтотрансінспекції. Підставами для таких звернень стали складені представниками Головавтотрансінспекції акти про виявлені порушення та повідомлення про розгляд питання про позбавлення перевізників ліцензії в зв’язку з тим, що останні не повідомили протягом 10 днів про зміну договору про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового полісу) або про зміну страхового документу, який підтверджує особисте страхування водія від нещасних випадків на транспорті (страховий поліс водія).

Доводимо до відома перевізників, що неповідомлення органу ліцензування в установлений строк про зміну даних щодо страхового полісу, який подавався при отриманні ліцензії не є законною підставою для її позбавлення, виходячи з наступного.

Згідно ст. 21 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» підставою для анулювання ліцензії є акт про встановлення факту неподання в установлений строк повідомлення про зміну даних, зазначених в документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії.

Проте, в Переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2001 р. N 756 (п.39 регламентує міжнародні перевезення вантажів) не передбачено подання такого документу як договір страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів та будь-якого іншого страхового полісу. Якщо раніше подання страхового полісу разом із заявою про видачу ліцензії було обов’язковим згідно вимог п. 39 вищевказаної Постанови КМУ, то у зв’язку із внесенням змін до неї 23.07.2008 р. подання цього документу вже не вимагається.

Відтак, якщо документ не подається разом із заявою про видачу ліцензії, про будь-які зміни такого документу перевізник не зобов’язаний повідомляти орган ліцензування.

Проте, згідно п. 9.2. Ліцензійних умов, затверджених наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства транспорту та зв'язку України від 1 лютого 2008 р. N 9/119, ліцензіати, які надають послуги з міжнародних перевезень вантажів вантажними автомобілями, причепами, напівпричепами, зобов'язані здійснювати перевезення транспортними засобами, на які оформлено договір про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів та згідно п. 9.3. Ліцензійних умов, ліцензіати, які надають послуги з міжнародних перевезень вантажів вантажними автомобілями, причепами, напівпричепами, зобов'язані допускати до перевезень водіїв автомобільних транспортних засобів, на яких оформлено страховий документ, який підтверджує особисте страхування водія від нещасних випадків на транспорті.

Таким чином, міжнародний перевізник зобов’язаний мати вказані вище страхові договори (посіли), проте, на нього вже не покладається обов’язок повідомляти про будь-які зміни страхових полісів орган ліцензування.

Згідно ст.21 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» рішення про анулювання ліцензії набирає чинності через десять днів з дня його прийняття. Якщо ліцензіат протягом цього часу подає скаргу до експертно-апеляційної ради, дія даного рішення органу ліцензування зупиняється до прийняття відповідного рішення спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування. Рішення про анулювання ліцензії може бути оскаржено у судовому порядку до Окружного адміністративного суду м. Києва. Протягом року з моменту винесення такого рішення.

Відтак, якщо є підстави вважати, що рішення про анулювання ліцензії є незаконним, його слід оскаржити у викладеному вище порядку.

З метою уникнення проблем в діяльності Ваших підприємств з просимо уважно ознайомитися з зазначеними вище нормативними актами.

Юридичний відділ
АсМАП України
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis