Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    24.04.2020 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Вівторок, 4 серпня 2020 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | ВІЗИ | ЄУТР | КОНКУРСИ | ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
Гарячі новини
04.08.2020  Італія
Вплив коронавірусу COVID-19 на транспортні вантажні та пасажирські перевезення...
    
03.08.2020 Звернення АсМАП України до Президента України та Міністра МВС стосовно врегулювання ситуації ...    
03.08.2020  Бельгія
Вплив коронавірусу COVID-19 на транспортні вантажні та пасажирські перевезенн...
    
31.07.2020 Щодо надання інформації про порядок використання іноземних дозволів квоти 2020 року!...    
31.07.2020 Щодо закінчення дозволів Греції (універсальних) квоти 2020 року!...    
30.07.2020 Щодо надання звітності про використання дозволів ЄКМТ 2020 року!...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
https://www.iruforum.com
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
https://asmap-nkc.wixsite.com/code 
www.asmap-inform.com
http://www.asmap-inform.com.ua/service_asmap_ukr.php
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
www.gps.ua
ЩОДО ПРАВОМІРНОСТІ ПІДВИЩЕННЯ
БАНКАМИ ВІДСОТКІВ ЗА НАДАНИМИ КРЕДИТАМИ
 

До Асоціації надходять численні запити учасників стосовно правомірності підвищення банками відсотків за раніш наданими кредитами на купівлю транспортних засобів.

Необґрунтоване підвищення банками відсоткової ставки свідчить про неоднозначне розуміння банками чинного банківського законодавства та умов кредитних договорів.

Так, ч. 1 ст. 651 ЦКУ визначено, що зміна договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Законом України від 12.12.2008 року №661-У1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони банкам змінювати умови договору банківського вкладу та кредитного договору в односторонньому порядку» внесені доповнення до статті 1056-1 ЦКУ, а саме:

  • п.2. Встановлений договором розмір процентів не може бути збільшений банком в односторонньому порядку;
  • п.3. Умова договору щодо права банку змінювати розмір процентів в односторонньому порядку є нікчемною.

Правові засади надання, використання і повернення кредитів та регулювання взаємовідносин визначені і в Законі України «Про банки та банківську діяльність». Так, статтею 55 Закону визначено, що банкам забороняється в односторонньому порядку змінювати умови укладених з клієнтами договорів, зокрема, збільшувати розмір процентної ставки за кредитними договорами.

Одночасно повідомляємо, що Постановою правління НБУ № 413 від 04.12.2008 року «Про окремі питання діяльності банків» Національний банк рекомендував банкам переглянути в бік зменшення процентні ставки за кредитами, наданими в іноземній валюті, з урахуванням якості стану обслуговування позичальниками заборгованості за основним боргом та відсотками/ комісіями за ним, а також стану дохідності банку, з метою зниження ризиків невиконання позичальниками своїх зобов’язань за такими кредитами.

За консультаціями звертайтесь в АсМАП України
фінансово-економічний департамент
тел.044-201-54-53 ;044-201-02-35
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis