Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Вівторок, 19 березня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
19.03.2024 Загальний страйк фермерів у Польщі з 20 березня 2024 року...    
18.03.2024 Термін перебування водіїв в країнах ЄС та Шенгенської зони...    
15.03.2024 22.03.2024 ФОРУМ МІЖНАРОДНИХ АВТОБУСНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ «З’ЄДНУЄМО ЛЮДЕЙ ТА МІСТА»...    
14.03.2024 Щодо оприлюднення проекту наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури У...    
14.03.2024 Молдова.
Щодо зважування транспортних засобів, у пунктах пропуску через державний кор...
    
14.03.2024 Польща-Словаччина. Блокади на польсько-словацькому кордоні...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
До уваги учасників Асоціації! Будьте пильними!
Об’єктивний строк доставки - важливий елемент безпеки перевезення!
 Шановні перевізники та керівники підприємств!

Останнім часом значно збільшилась кількість недоставок товарів, що переміщуються під митним контролем до митниць призначення та виявлення митними органами предметів порушення митних правил (товарів), що не були заявлені у товарно-супровідних документах (цигарки і т.п.). Як показує аналіз обставин таких перевезень, а також враховуючи результати дізнання та досудового слідства можна зробити висновок, що в більшості випадків скоєння вказаних правопорушень здійснюється зацікавленими особами – недобросовісними імпортерами або третіми особами за співучастю водіїв транспортних підприємств.

Для прикладу можна навести кілька найпоширеніших способів вчинення протиправних дій:

- крадіжка завчасно визначеної частини вантажу шляхом розрізу митного тросу та подальшого його скріплення за допомогою голки, булавки, тощо. Прибуття в митницю призначення у встановлений строк нібито із повною кількістю товару;

- викрадення групою осіб всього вантажу шляхом тимчасового зняття митного забезпечення з найменшими пошкодженнями. Повторне закріплення митних печаток і пломб та прибуття у митницю призначення без товару;

- вкладення у спеціально облаштовані (приховані) приміщення різних товарів з метою їх подальшого переміщення з ухиленням від митного контролю.

Необхідно зазначити, що фактично у всіх випадках вчинення правопорушень відбувалось не під час слідування автомобілів за маршрутом руху та згідно визначених строків, а в період їх відхилення від встановленого маршруту або перебування ТЗ із вантажем на стоянці у зв’язку із тимчасовою відсутністю водія (1-2 доби) з різних причин. Тобто, скоєння зазначених незаконних дій передбачає наявність додаткового часу, що дає підстави вважати, що встановлення митним органом на прохання водіїв більш тривалого строку доставки обумовлене саме необхідністю вчинення останніми різного роду зловживань.

Як результат транспортне підприємство вимушене нести значні фінансові збитки у зв’язку із необхідністю відшкодування вартості недоставленого товару, сплати адміністративного штрафу та претензії митних органів і, навіть, може бути позбавлене права здійснювати перевезення за системою МДП.

В свою чергу Державна митна служба України, використовуючи ресурси єдиної автоматизованої-інформаційної системи, також здійснила аналіз строків доставки товарів автомобільним транспортом, який показав що фактичні строки доставки, як правило менші за ті, що встановлюються митницями відправлення.

Виходячи з отриманих результатів, а також враховуючи збільшення кількості порушень митних правил, 11 лютого поточного року Державною митною службою України видано лист № 11/6-10.19/1268-ЕП яким рекомендується митним органам на місцях встановлювати строки доставки товарів виходячи з наявності умовних чотирьох зон доставки товарів, залежно від відстані між митницями відправлення та призначення і, відповідно, обмежувати строки доставки товарів при переміщенні у межах цих зон наступними строками:

перша зона - відстань між митним органом відправлення та митним органом призначення до 400 км - не більше 1 доби;

друга зона - відстань між митним органом відправлення та митним органом призначення від 400 до 800 км - не більше 2 діб;

третя зона - відстань між митним органом відправлення та митним органом призначення від 800 до 1200 км - не більше 3 діб;

четверта зона - відстань між митним органом відправлення та митним органом призначення більше 1200 км - не більше 4 діб.

Зазначені строки встановлені із врахуванням норм і правил Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення від 01.07.1970 р. (ЄУТР).

Одночасно нагадуємо, що відповідно до постанови КМУ від 13.12.2002 р. № 1908 та наказу ДМСУ від 08.12.1998 р. № 771 максимальний строк доставки в митницю призначення товарів, що переміщуються прохідним або внутрішнім митним транзитом автомобільним транспортом складає до 10 діб.

Також, при визначенні термінів доставки необхідно враховувати характер вантажу. Зокрема негабаритні та небезпечні вантажі, згідно правил перевезення, повинні переміщуватись у денний час доби, згідно встановленого маршруту і, за необхідністю, під супроводом.

Крім того, відповідно до листа ДМСУ від 18.12.2009 року № 11/6-10.19/12326-ЕП митні органи при встановленні строків доставки повинні враховувати погодні умови, а також стан автошляхів відповідно до маршруту перевезення.

Таким чином, з метою об’єктивного встановлення посадовою особою митного органу строку доставки товарів до митниці призначення водію необхідно звернути увагу митника на обставини, що можуть впливати на термін доставки, а саме:

- відповідно до вимог ЄУТР час керування транспортним засобом закінчується найближчим часом після виїзду автомобіля з митниці відправлення;

- погодні умови не сприяють своєчасній доставці товарів у митницю призначення;

- стан автошляхів не дозволяє у встановлений строк доставити товар.

Якщо, незважаючи на аргументоване звернення перевізника, митний орган відмовлятиме у встановленні більш тривалого строку доставки, просимо інформувати про подібні випадки Асоціацію.

Департамент юридичного
супроводження Конвенції МДП
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis