Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    24.04.2020 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Четвер, 13 серпня 2020 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | ВІЗИ | ЄУТР | КОНКУРСИ | ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
Гарячі новини
12.08.2020 Розпочав роботу міжнародний пункт пропуску Орлівка (Україна) – Ісакча (Румунія)....    
12.08.2020  Литва
Вплив коронавірусу COVID-19 на транспортні вантажні та пасажирські перевезення<...
    
12.08.2020 Щодо закінчення дозволів Казахстану (універсальних) квоти 2020 року!...    
12.08.2020  Німеччина
Вплив коронавірусу COVID-19 на транспортні вантажні та пасажирські перевез...
    
12.08.2020 Щодо закінчення дозволів Словенії (транзитних) квоти 2020 року!...    
12.08.2020 Щодо проведення 01.07.2020 засідання Конкурсної комісії для проведення конкурсу з розподілу д...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
https://www.iruforum.com
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
https://asmap-nkc.wixsite.com/code 
www.asmap-inform.com
http://www.asmap-inform.com.ua/service_asmap_ukr.php
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
www.gps.ua
Інформація фінансово-економічного департаменту про податковий облік фінансового лізингу
 

Шановні учасники!

Звертаємо Вашу увагу на деякі зміни в податковому обліку операцій з фінансового лізингу, які стосуються лізингоотримувача.

Оподаткування ПДВ.

До 31 грудня 2010 року передання об’єкту у фінансовий лізинг прирівнюється до поставки, при отриманні об’єкту у лізингоотримувача виникає право на податковий кредит з ПДВ по даті фактичного отримання об’єкта в лізинг. (пп. 7.5.3 Закону про ПДВ).

В Податковому кодексі датою виникнення права на податковий кредит у лізингоотримувача з операцій фінансового лізингу є також дата фактичного отримання об’єкта фінансового лізингу таким орендарем. (абз.3 ст. 198.2 розділу VІ ПК)

З 01 січня 2011 року базою оподаткування ПДВ є також договірна вартість, але вона вже не може бути нижче ціни придбання об’єкту лізингу лізингодавцем.

До 01 січня 2011 року відсотки, які лізингоотримувач нараховує та сплачує у складі лізингового платежу у межах договору фінансового лізингу, не є об”єктом оподткування ПДВ лише в сумі, що не перевищує подвійну облікову ставку НБУ, встановлену на день нарахування таких відсотків (пп. 3.2.2 Закону про ПДВ)

З 01 січня 2011 року відсотки та комісії у складі лізингового платежу не є об’єктом оподаткування ПДВ вже у повному обсязі без обмежень (абз.3 п.196.1.2. розділу V ПК).

Оподаткування податком на прибуток.

До 31 березня 2011 року: Отримання транспортного засобу у фінансовий лізинг у податковому обліку з податку на прибуток збільшує групу 2 основних фондів лізингоотримувача та надає йому право нараховувати амортизацію з наступного кварталу (п.7.9.6., ст.8 Закону про прибуток.).

З 01 квітня 2011 року: Податковий кодекс не змінює умови оподаткування транспортного засобу, отриманого у лізинг (абз.2 ст153.7 розділу ІІІ ПК). Фінансовий лізинг також буде прирівнюватися до продажу в момент передачі об’єкта у лізинг. Тобто об’єкт лізингу буде обліковуватися, як основний засіб, його отримання буде збільшувати відповідну групу 5 основних засобів та надавати право нараховувати амортизацію з наступного податкового періоду.

До 31 березня 2011 року: Відсотки або комісії , які лізінгоотримувач сплачує включаються до складу валових витрат у тому податковому періоді, в якому відбувається їх нарахування. (п.7.9.6 Закону про Прибуток)

З 01 квітня 2011 року: Нараховані лізингові платежі в сумі відсотків або комісії також будуть включатися до витрат лізингоотримувача (абз.3 ст153.7 розділу ІІІ ПК).

  За консультаціями та більш детальною інформацією
звертатись до Фінансово-економічного департаменту
АсМАП України.
Контактні особи:
Гужевська Тетяна Костянтинівна, тел. 201-54-53, e-mail: gtk@asmap.org.ua
Заболотня Ірина Федорівна, тел. 201-54-81, e-mail: irinaz@asmap.org.ua
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis