Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
09.09.2020 Щодо ситуації в пункті пропуску Ягодин.     16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    24.04.2020 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Четвер, 22 жовтня 2020 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | ВІЗИ | ЄУТР | КОНКУРСИ | ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
Гарячі новини
21.10.2020 Щодо отримання ЄКМТ сертифікатів відповідності КТЗ вимогам придатності до експлуатації...    
21.10.2020 Щодо прийому електронних анкет на участь у конкурсі з розподілу дозволів ЄКМТ на 2021 рік (до...    
21.10.2020  Бельгія
Вплив коронавірусу COVID-19 на транспортні вантажні та пасажирські перевезенн...
    
20.10.2020 Білоруська торгово-промислова палата запрошує ...    
20.10.2020 Зустріч керівництва АсМАП України з керівництвом Державної служби України з безпеки на трансп...    
20.10.2020 Щодо закінчення дозволів Франції квоти 2020 року!...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
https://asmap-nkc.wixsite.com/code 
www.asmap-inform.com
http://www.asmap-inform.com.ua/service_asmap_ukr.php
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
www.gps.ua
До уваги перевізників!
Прес-конференція АсМАП України в УНІАН
 

12 січня 2012 року в інформаційному агентстві УНІАН відбулась прес-конференція представників Асоціації міжнародних автоперевізників України, присвячена можливим наслідкам для автоперевізників внесення змін до статті 325 чинного Митного кодексу, які вносить закон про гуманізацію (декриміналізації).

В прес-конференції взяли участь: Кучинський Ю. Ф.– віце-президент АсМАП України, Чалий С. І. – секретар Ради АсМАП України, Голова Ради регіону учасників АсМАП України Рівненської та Волинської областей, Ядуха В. Й. - Голова Ради регіону учасників АсМАП України Хмельницької області, Огій В. С. - Голова Ради регіону учасників АсМАП України Запорізької, Херсонської областей, АР Крим та м. Севастополь, Хмарний О. Т. – голова Центрального комітету профспілки працівників транспорту та дорожнього господарства, а також спеціально запрошені представники Державної митної служби України Бондар В. В. - директор організаційно-розпорядчого департаменту, член колегії державної митної служби України та Попівняк О. - начальник департаменту боротьби з контрабандою, аналізу ризиків та протидії корупції Державної митної служби України.

Відкриваючи прес-конференцію, віце-президент АсМАП України від імені вітчизняних міжнародних автоперевізників висловив занепокоєння у зв’язку з набуттям чинності 17 січня поточного року Закону України №4025-VI про гуманізацію відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності, який дозволяє митним органам за неправильно оформлені відправником вантажів документи конфісковувати транспортні засоби і накладати непомірні штрафи на перевізників.

«З 17 січня набуває чинності редакція статті, яка передбачає за надання митних документів (супроводжуючих вантаж), які містять неправдиву інформацію, конфіскацію транспортного засобу, конфіскацію вантажу та штрафи у розмірі 100% вартості вантажу. При цьому відповідальність покладається на того, хто подає документи - на перевізника, хоча складанням цих документів займається не він, а відправник», - наголосив віце-президент АсМАП України Юрій Кучинський. Він також зазначив, що закон не роз'яснює, що саме в разі перевезень вважати «неправдивою інформацією».

«У документах може бути вказано, що перевозяться чоловічі черевики, але не вказано, що вони зі шнурками, а це дасть можливість трактувати інформацію як« неправдиву », конфіскувати транспортний засіб і накласти на водія величезний штраф», - сказав він.

За словами Ю. Кучинського, зміни до Митного кодексу суперечать міжнародній Конвенції КДПВ, до якої приєдналася Україна, і яка регламентує, що перевізник при здійсненні перевезення відповідає тільки за кількість місць, їх маркування і упаковку.

Секретар Ради АсМАП Сергій Чалий повідомив, що на сьогодні створено страйковий комітет, який буде приймати рішення про проведення страйку «після першого ж прецеденту, який буде створений митницею, щодо вилучення транспортного засобу з можливою наступною його конфіскацією».

«Вилучення транспортного засобу на час перевірки правдивості даних, які містяться в супроводжуючих вантаж документах, буде приводом для радикальних дій. Фактично це затримка транспортного засобу», - сказав він.

При цьому С.Чалий зазначив, що транзитний статус дає Україні більше 520 тис. іноземних перевізників на рік, кожен з яких залишає в Україні не менше 100 євро.

«Зміни у Митному кодексі змусять їх шукати інші маршрути, минаючи Україну. Збитки від втрати транзитного потенціалу будуть доволі значними», - сказав він.

За словами глави Центрального комітету профспілок працівників транспорту та дорожнього господарства Олега Хмарного, дана норма закону про гуманізацію може привести до згортання бізнесу міжнародних перевезень і втратою України статусу транзитної держави.

«Трудові колективи вимагають від державних мужів зібратися і прийняти заходи, щоб галузь не постраждала», - сказав він.

У той же час, за словами директора організаційно-розпорядчого департаменту, члена колегії Державної митної служби України Віктора БОНДАРЯ, на сьогодні нова редакція статті відповідає європейським нормам провадження у справах по контрабанді, позбавляючи від кримінальної та підсилюючи адміністративну відповідальність. У той же час, під час «доопрацювання законопроекту виникли деякі технічні розбіжності і нестиковки», які будуть усунені протягом одного-трьох місяців.

«Ми візьмемо на контроль складання протоколів, будемо відслідковувати їх і шукати винних серед відправників і одержувачів, а не серед перевізників», - сказав він.

Крім того, В. БОНДАР зазначив, що згідно з новими законодавчими нормами і адміністративному судочинству затриманий митницею транспортний засіб «буде стояти тиждень-два, поки суд не ухвалить рішення, а не півроку, як це було раніше».

Прес-служба АсМАП України
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis