Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    24.04.2020 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Понеділок, 3 серпня 2020 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | ВІЗИ | ЄУТР | КОНКУРСИ | ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
Гарячі новини
03.08.2020 Звернення АсМАП України до Президента України та Міністра МВС стосовно врегулювання ситуації ...    
03.08.2020  Бельгія
Вплив коронавірусу COVID-19 на транспортні вантажні та пасажирські перевезенн...
    
31.07.2020 Щодо надання інформації про порядок використання іноземних дозволів квоти 2020 року!...    
31.07.2020 Щодо закінчення дозволів Греції (універсальних) квоти 2020 року!...    
30.07.2020 Щодо надання звітності про використання дозволів ЄКМТ 2020 року!...    
30.07.2020 Щодо відповіді ДМСУ стосовно продовження термінів тимчасового ввезення транспортних засобів к...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
https://www.iruforum.com
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
https://asmap-nkc.wixsite.com/code 
www.asmap-inform.com
http://www.asmap-inform.com.ua/service_asmap_ukr.php
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
www.gps.ua
Первинні документи, що підтверджують нарахування членських внесків в податковому обліку учасників.
 

Відповідно до положень Статуту АсМАП України учасники Асоціації зобов’язані сплачувати на адресу АсМАП членські внески, встановлені нормативними документами Асоціації (а саме: Порядком сплати членських внесків, затвердженим Рішенням Конференції учасників АсМАП України від 08.06.2006р.).

Стаття 123 Господарського Кодексу передбачає, що «учасники об'єднання підприємств можуть вносити на умовах і в порядку, передбачених його установчими документами, майнові внески (вступні, членські, цільові тощо)»

Членські внески – це грошові внески, які періодично сплачуються членами (учасниками) об'єднання для забезпечення поточної діяльності об'єднання.

Первинними документами, що підтверджують нарахування членських внесків є нормативні документи об’єднання (в нашому випадку - АсМАП України) та рахунки на сплату членських внесків.

Згідно з нормами чинного законодавства операції з нарахування та сплати членських внесків не є виконанням робіт чи наданням послуг, оскільки:

  • у п.17 ст.1 Закону України «Про захист прав споживачів» зазначається, що «послуга – це діяльність виконавця з надання (передачі) споживачеві певного визначеного договором матеріального чи нематеріального блага».
  • відповідно до п. 14.1.203 Податкового Кодексу України «продаж результатів робіт (послуг) - будь-які операції господарського, цивільно-правового характеру з виконання робіт, надання послуг, надання права на користування або розпоряджання товарами, у тому числі нематеріальними активами та іншими об'єктами власності, що не є товарами, за умови компенсації їх вартості, а також операції з безоплатного надання результатів робіт (послуг). Продаж результатів робіт (послуг) включає, зокрема, надання права на користування товарами за договорами оперативного лізингу (оренди), продажу, передачі права відповідно до авторських або ліцензійних договорів, а також інші способи передачі об'єктів авторського права, патентів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної, у тому числі промислової власності».

Із зазначеного випливає, що Асоціація не може складати з учасниками, що сплачують членські внески, будь-яких актів здачі–прийняття виконаних робіт або надання послуг. Окрім того зазначаємо, що відповідно до норм Податкового кодексу України членські внески, що сплачуються Асоціації її учасником, не можуть бути віднесені до податкових витрат такого учасника, а сплачуються за рахунок його прибутку, що залишається після оподаткування.

пп. 138.10.6 п.138.10 ст. 138 та пп. 138.12.3 п.138.12 ст.138 Податкового Кодексу України дозволяють відносити до витрат з певними обмеженнями лише внески, сплачені неприбутковим організаціям та організаціям роботодавців. АсМАП України не належить ані до неприбуткових організацій, ні до організацій роботодавців.

Фінансово-економічний департамент
АсМАП України.
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis