Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Вівторок, 19 березня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
18.03.2024 Термін перебування водіїв в країнах ЄС та Шенгенської зони...    
15.03.2024 22.03.2024 ФОРУМ МІЖНАРОДНИХ АВТОБУСНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ «З’ЄДНУЄМО ЛЮДЕЙ ТА МІСТА»...    
14.03.2024 Щодо оприлюднення проекту наказу Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури У...    
14.03.2024 Молдова.
Щодо зважування транспортних засобів, у пунктах пропуску через державний кор...
    
14.03.2024 Польща-Словаччина. Блокади на польсько-словацькому кордоні...    
13.03.2024 Перевірка на дорогах загального користування у Європі...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Важливо!
1 червня 2012 року вступає в силу новий Митний кодекс України!
 

Шановні учасники Асоціації!

Як відомо 21 квітня 2012 року офіційно опубліковано новий Митний кодекс України.

Прийняттю цього документу передувала значна робота фахівців Асоціації із залученням найактивніших перевізників регіонів м. Києва, Київської, Одеської, Запорізької, Луганської, Волинської, Закарпатської областей. За їх участі вдалося напрацювати та внести до цього важливого Закону найболючіші питання учасників Асоціації.

Фахівці Секретаріату безпосередньо брали участь в засіданнях робочої групи Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики, круглих столах, нарадах різного рівня під час яких доводили необхідність внесення тих чи інших норм до майбутнього документу.

Після прийняття проекту закону у другому читанні 18.11.2011 року в редакції, що вступала в протиріччя з нормами міжнародного права, які визнала Україна, ми неодноразово звертались до:

  • Президента України
  • Верховної Ради України
  • Кабінету Міністрів України
  • кожного народного депутата України
  • Держмитслужби, Мінінфраструктури та інших державних органів

з проханням привести Митний кодекс у відповідність до міжнародних Конвенцій та Угод.

На сьогодні, завдяки наполегливій роботі більшість пропозицій міжнародних автоперевізників враховані в новому Митному кодексі України.

Можна з впевненістю стверджувати, що прийнятий документ є прогресивним та новаційним, так як деякі його норми до цього часу взагалі не застосовувались у національному законодавстві.

Зокрема, введено інститут уповноваженого економічного оператора – це підприємство суб’єкт зовнішньоекономічної діяльності, створене відповідно до законодавства України, яке відповідає певним умовам та має право користуватися спеціальними спрощеннями.

Статус уповноваженого економічного оператора надається підприємству митницею шляхом видачі сертифіката уповноваженого економічного оператора та включення його до Єдиного реєстру уповноважених економічних операторів.

Сертифікат уповноваженого економічного оператора може бути наступних видів:

  • на спрощення митних процедур;
  • щодо надійності і безпеки;
  • на спрощення митних процедур та щодо надійності і безпеки.

Після проходження процедури допуску підприємство може користуватись наступними спрощеннями:

  • тимчасове зберігання товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що перебувають під митним контролем, у приміщеннях, на відкритих та критих майданчиках уповноваженого оператора економічної діяльності;
  • зняття митного забезпечення без отримання дозволу митниці;
  • здійснення митного контролю в першочерговому порядку;
  • звільнення від надання гарантії при здійсненні внутрішнього митного транзиту товарів (крім підакцизних), якщо декларантом є уповноважений економічний оператор;
  • митне оформлення товарів на об'єктах уповноваженого оператора економічної діяльності та ін.;

Необхідно зазначити, що вказані переваги в більшості стосуються вантажовласників (декларантів) або тих суб’єктів ЗЕД, які здійснюють перевезення власних товарів.

Законодавчо закріплено новий термін «транспортний засіб комерційного призначення» - будь-яке судно, судно на повітряній подушці, повітряне судно, автотранспортний засіб (моторні транспортні засоби, причепи, напівпричепи) чи рухомий склад залізниці, що використовуються в міжнародних перевезеннях для платного транспортування осіб або для платного чи безоплатного промислового чи комерційного транспортування товарів разом з їхніми звичайними запасними частинами, приладдям та устаткуванням, а також мастилами та паливом, що містяться в їхніх звичайних баках упродовж їхнього транспортування разом із транспортними засобами комерційного призначення;

Відтепер Митний кодекс не тільки визначає обов’язки перевізника, а й передбачає його права (ст. 191 МКУ), а саме:

  • не приймати для перевезення між митними органами товари у разі оформлення митних та/або транспортних документів з порушенням порядку, встановленого законодавством України;
  • замінювати моторний транспортний засіб, попередньо повідомивши митний орган призначення про причини такої заміни (технічний стан, екологічні вимоги, економічна доцільність);
  • замінювати уповноважену перевізником особу (водія), відповідальну за доставку товарів до митного органу призначення, попередньо повідомивши цей орган про причини такої заміни (стан здоров'я, візові питання, вимоги Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення);
  • з дозволу митного органу призначення вивантажувати товар на склад цього органу, якщо доставлені перевізником товари, що перебувають під митним контролем, протягом трьох діб не будуть заявлені відповідальною за це особою до жодного митного режиму. У такому разі витрати на вивантаження та зберігання товару відшкодовуються його власником;
  • отримувати роз'яснення причин відмови у митному оформленні чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України та перелік заходів, яких необхідно вжити для їх усунення.

За надання недостовірної інформації, а також за неправомірну відмову у наданні відповідної інформації, несвоєчасне надання інформації посадові особи митної служби України несуть відповідальність, передбачену законом.

Виходячи з практики минулих років, новий Кодекс увібрав в себе найкращий світовий досвід та положення міжнародних договорів України.

Це підтверджується нормою яка визначає, що в разі припинення провадження у справі про порушення митних правил за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, витрати митного органу на зберігання товарів і транспортних засобів не відшкодовуються.

ПОЗИТИВНІ АСПЕКТИ НОВОЇ РЕДАКЦІЇ МИТНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ:

  • Ст. 356 МКУ - При вивезенні товарів з митної території України взяття проб (зразків) товарів може здійснюватися тільки в митному органі відправлення. При цьому проби (зразки) можуть братися до завантаження товарів у транспортний засіб, за умови забезпечення надійної ідентифікації всіх товарів, призначених для завантаження.

До прийняття цієї норми митні органи, як правило здійснювали відбір зразків, проб товарів по прибуттю автомобіля на кордон.

  • Ст. 360 МКУ – Здійснення митного контролю деяких видів товарів у першочерговому порядку.

Зокрема це стосується товарів, що переміщуються за процедурою МДП.

  • Ст. 255 МКУ – Митне оформлення завершується протягом чотирьох годин з моменту пред’явлення митному органу товарів і транспортних засобів комерційного призначення.

Цей строк може бути перевищений виключно у разі наявності обґрунтованої потреби збільшення часу на виконання митних формальностей.

  • Ст. 446 МКУ – Встановлює обов’язок власника вантажного митного комплексу забезпечити безоплатний вхід та в’їзд на територію комплексу та безоплатне перебування на його території протягом перших чотирьох годин.
  • Ст. 95 МКУ – Чітко визначає строк доставки товарів до митниці призначення при транзитному перевезенні автомобільним транспортом – 10 діб. У разі переміщення у зоні діяльності одного митного органу – 5 діб.
  • Ст. 319 МКУ – Державний контроль товарів, які ввозяться в Україну через пункти пропуску на кордоні здійснюється митними органами у формі попереднього документального контролю. Контроль за переміщенням через митний кордон України окремих видів товарів, що проводиться іншими державними органами, здійснюється за принципом "єдиного вікна" відповідно до міжнародної практики та рекомендацій міжнародних організацій.
  • Ст. 461, 465 МКУ – Конфіскація товарів.

Такий вид стягнення за порушення митних правил як конфіскація застосовуватиметься виключно до транспортних засобів комерційного призначення із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю.

При цьому, механічні транспортні засоби, а також причепи/напівпричепи розглядаються як самостійні об’єкти конфіскації.

  • Завдяки постійним зверненням Асоціації до вищих органів законодавчої та виконавчої влади щодо необхідності вдосконалення статті 483 МКУ (бувша ст. 352) її редакцію було змінено!

Відтепер, в разі вчинення винною особою правопорушення передбаченого цією статтею, митний орган не буде вилучати транспортні засоби до вирішення справи в суді.

Процесуальна дія – вилучення буде застосовуватись тільки до транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувались для приховування товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил.

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis