Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    24.04.2020 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Вівторок, 11 серпня 2020 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | ВІЗИ | ЄУТР | КОНКУРСИ | ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
Гарячі новини
10.08.2020 У місті Одесі з 17.08. по 21.08.2020р. видача та прийом книжок МДП здійснюватись не буде!     
07.08.2020  Греція
Вплив коронавірусу COVID-19 на транспортні вантажні та пасажирські перевезення...
    
07.08.2020 6 серпня у Міністерстві інфраструктури відбулася зустріч міжнародних автомобільних перевізник...    
06.08.2020 Щодо фіксації порушень правил дорожнього руху у автоматичному режимі...    
06.08.2020 Щодо початку функціонування міжнародного пункту пропуску на кордоні України з Румунією «Орлі...    
06.08.2020  Щодо ситуації в пункті пропуску Ягодин. ...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
https://www.iruforum.com
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
https://asmap-nkc.wixsite.com/code 
www.asmap-inform.com
http://www.asmap-inform.com.ua/service_asmap_ukr.php
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
www.gps.ua
Щодо виправлення помилок у Податковому розрахунку за формою № 1ДФ
 

Шановні учасники Асоціації!

На виконання пп. «б» п.176.2 ст.176 ПКУ наказом ДПАУ від 24.12.2010р. №1020 була затверджена форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) і Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого на користь платників податку, і сум утриманого з них податку.

Зазначеним наказом встановлено, що Розрахунок за ф. № 1ДФ подається до органу ДПС за місцезнаходженням податкового агента окремо за кожний квартал протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу.

Розрахунок за ф. № 1ДФ подається лише у випадку нарахування сум доходів на користь платника податку протягом звітного періоду незалежно від їх фактичної виплати.

Нарахований дохід у Розрахунку за ф. № 1ДФ відображається повністю без жодних, передбачених чинним законодавством вирахувань за такого доходу.

Помилки у Розрахунку за ф. № 1ДФ можуть бути самостійно виявлені податковим агентом або виявлені органом ДПС.

Спосіб виправлення помилок, самостійно знайдених платником податку, залежить від часу їх виявлення, а саме:

  • необхідно подати новий звітний розрахунок без нарахування штрафних санкцій, якщо помилка була виявлена до закінчення граничного строку подання Розрахунку за ф. № 1ДФ за період, в якому вона була допущена.
  • подається уточнюючий розрахунок у разі необхідності проведення коригувань після закінчення граничного строку подання Розрахунку за ф.№ 1ДФ, тобто, якщо помилка була знайдена після закінчення граничного строку його подачі за звітний період. Уточнюючий податковий розрахунок може подаватися як за звітний період, так і за попередні періоди.

Помилки, про які повідомляють платників податку органи ДПС, можна випрати лише шляхом подання уточнюючого розрахунку.

Для виправлення невірних показників, зазначених у рядках таблиці форми № 1ДФ, використовується графа 9, При цьому:

  • показник «1» вилучає рядок із невірно заповненого розрахунку (необхідно продублювати рядок з усіма заповненими графами з попереднього помилкового розрахунку та у графі 9 вказати «1»);
  • показник «0» додає новий або пропущений рядок із заповненими графами, а у випадку заміни помилкового рядка – вносить дані з правильними (уточненими) показниками.

Відповідно до п. 119.2 ст.119 ПКУ за неподання Розрахунку за ф. № 1ДФ, несвоєчасне подання, подання його не в повному обсязі, з недостовірними даними або з помилками передбачена відповідальність –накладання штрафу в розмірі 510 гривень. Тобто, якщо платник податку подає уточнюючий розрахунок, він повинен сплатити штрафні санкції в розмірі 510 гривень незалежно від того, яким чином ці помилки були виявлені: самостійно чи на підставі повідомлень, отриманих від органів ДПС.

Якщо протягом року, в якому було застосовано штраф, платник податку повторно допускає помилку за таке саме порушення, то він має сплатити штраф вже в розмірі 1020 грн.

Як було зазначено вище, якщо платник податку самостійно виправляє помилку за попередній звітний період, він має подати уточнюючий податковий розрахунок. Згідно з п. 50.1 ст. 50 ПКУ такий платник податку має до подання уточнюючого розрахунку сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3% суми недоплати. Нагадаємо, що при виявлені помилки податковими органами під час перевірки розмір штрафної санкції становитиме вже 25% суми визначеного податкового зобов’язання (п.127.1 ст.127 ПКУ)

Фінансово-економічний департамент
toa@asmap.org.ua luda@asmap.org.ua
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis