Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    24.04.2020 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Вівторок, 11 серпня 2020 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | ВІЗИ | ЄУТР | КОНКУРСИ | ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
Гарячі новини
11.08.2020 Щодо нагородження Почесним дипломом та відзнакою МСАТ водіїв вантажного та пасажирського тран...    
10.08.2020 У місті Одесі з 17.08. по 21.08.2020р. видача та прийом книжок МДП здійснюватись не буде!     
07.08.2020  Греція
Вплив коронавірусу COVID-19 на транспортні вантажні та пасажирські перевезення...
    
07.08.2020 6 серпня у Міністерстві інфраструктури відбулася зустріч міжнародних автомобільних перевізник...    
06.08.2020 Щодо фіксації порушень правил дорожнього руху у автоматичному режимі...    
06.08.2020 Щодо початку функціонування міжнародного пункту пропуску на кордоні України з Румунією «Орлі...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
https://www.iruforum.com
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
https://asmap-nkc.wixsite.com/code 
www.asmap-inform.com
http://www.asmap-inform.com.ua/service_asmap_ukr.php
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
www.gps.ua
Щодо сплати податку на прибуток у 2013 році
 

Шановні учасники !

Законом № 5083  внесено   кардинальні зміни  у Податковий  кодекс (ПКУ)   щодо  порядку нарахування та сплати податку на прибуток, починаючи з 2013 року.

1.     Ставка податку на прибуток у 2013 році.

Відповідно до абз.4 п.10 підрозділу 4 Перехідних положень ПКУ ставка податку на прибуток з 1  січня  2013  року  по  31  грудня  2013  року  включно - 19  відсотків

2.     Сплата авансових внесків з податку на прибуток у січні-лютому 2013 р.

Одне з нововведень Закону № 5083 — сплата авансових внесків у січні — лютому 2013 р. Платяться вони у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого в декларації за 9 місяців 2012 року. Це передбачено абз. 2 п. 2 підрозділу 4 Перехідних положень ПКУ.

Наприклад, у рядку 14 декларації з податку на прибуток за 9 місяців 2012 р. був відображений податок у сумі 27 000 грн. Отже, за січень 2013 року потрібно буде сплатити внесок у сумі 27 000/9 = 3000 грн., за лютий 2013 року - таку ж саму суму.

Термін сплати внесків — протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця.

Варіант А: Необхідно платити за звітний період «січень 2013 року» - до 20 лютого 2013 року і за «лютий» - до 20 березня 2013.

Варіант Б: У січні - це до 20 січня і у лютому - це до 20 лютого 2013 року.

Набагато вдаліше у даному пункті Кодексу виглядала б формулювання «сплачують за січень — лютий» замість «сплачують у січні — лютому». Тоді платник чітко діяв би за варінтом «А».

А при діючій редакції закону будемо чекати відповідних роз’яснень ДПС.

Згідно того ж абз. 2 п. 2 підрозділу 4 Перехідних положень ПКУ авансові внески у січні — лютому 2013 р. повинні платити ті, хто починаючи з 2013 року подають річну податкову декларацію відповідно до пункту 57.1 Кодексу. тобто усі підприємства – платники податку на прибуток, що мають позитивне значення податку за результатом 9 місяців 2012 р.

3.     Авансові внески з податку на прибуток, починаючи з березня 2013 року: загальні правила нарахування та сплати.

Платники податку на прибуток, які відповідають одночасно трьом наступним критеріям:

а) у попередньому звітному році мали прибуток;

б) отримали за попередній рік дохід, що перевищує 10 млн. грн.;

в) не є новоствореними (зареєстрованими протягом звітного року) підприємствами, сільгоспвиробниками або неприбутковими організаціями,

 щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний податковий рік (2012 рік)  без подання податкової декларації.

У складі річної податкової декларації платником податку подається розрахунок щомісячних авансових внесків, які мають сплачуватися у наступні дванадцять місяців. 

Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов’язань.

Внески потрібно платити у строки, встановлені Податковим Кодексом для місячного періоду. А згідно з  ПКУ для місячного періоду встановлений 20-денний термін подання декларації (п.п. 49.18.1) і 10 денний після подання декларації строк сплати податкового зобов’язання (п. 57.1). Виходить, що кожний з авансовиих внесків потрібно платити не пізніше 30-го числа наступного місяця.

Наприклад:

- за березень 2013 р. — до 30 квітня включно;

- за квітень 2013 р.  — до 30 травня включно і т.д.

Потрібно також враховувати наступний момент.

У відповідності з новим п. 57.1 ПКУ дванадцятимісячний період для сплати авансових внесків починається з місяця, наступного за граничним терміном подання декларації за попередній  рік та закінчується місяцем подання декларації за звітний рік. Тобто, таким періодом у 2013-му році буде березень 2012 р. — лютий 2013. Отже, внески потрібно буде платити, починаючи з березня 2013 р., а точніше — у квітні за березень.

Авансові внески з податку на прибуток, починаючи з березня 2013 року, сплачувати не будуть:

а) новостворені підприємства,

б) виробники сільськогосподарської продукції,

в) неприбуткові установи (організації),

г) платники податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують десять мільйонів гривень.

При цьому декларація з податку на прибуток  подається такими платниками за рік, а протягом року (за календарний квартал, півріччя та дев’ять місяців) подавати її не потрібно.

Платник податку, який за підсумками минулого звітного податкового року не отримав прибутку, а  за підсумками першого кварталу отримує прибуток  має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов’язань.

4.     Узагальнюючий алгоритм сплати авансових внесків з податку на прибуток у 2013 році у вигляді таблиці.

Платники податку на прибуток

У яких доходи за 2012 рік

 перевищують 10 млн.грн.

У яких доходи за 2012 рік не перевищують

10 млн.грн. та неприбуткові організації

Зареєстровані протягом 2013 року (новостворені)

 

 

 

Сплачують податок на прибуток лише на підставі річної податкової декларації за 2013 рік.

За періоди з березня 2013 року не сплачують авансових внесків. Не подають податкові декларації протягом 2013 року (за календарний квартал, півріччя та дев'ять місяців).

 

За підсумками 2012 року і першого кварталу 2013 року отримують прибуток.

За підсумками першого кварталу 2013 року не отримали прибутку

 

За підсумками 2012 року не отримали прибутку або отримали збиток, а за підсумками першого кварталу 2013 року отримують прибуток

 

Щомісяця за періоди з березня 2013 року по січень 2014 року сплачують авансові внески з податку на прибуток у розмірі не менше 1/12 нарахованої суми податку за 2012 рік без подання декларацій протягом 2013 року (за календарний квартал, півріччя та дев'ять місяців).

 

Мають право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал 2013 року. Такі платники податку у другому - четвертому кварталах 2013 року не сплачують, а податкові зобов'язання визначають на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів 2013 року та за 2013 рік, яка подається до органу державної податкової служби в порядку, передбаченому ПКУ.

 

Мають подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали 2013 року та за звітний 2013 рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань.

 

 

5.     Відповідальність за несплату у 2013 і наступних роках авансових внесків з податку на прибуток.

Авансові внески з податку на прибуток вважаються узгодженим податковим зобов’язанням (розрахунок авансових внесків подається разом з річною Декларацією з прибутку). Звідси випливає, що за несплату авансових платежів застосовуються такі ж санкції, як і за несплату податку на прибуток.

Розмір таких штрафних санкцій встановлений п. 126.1 ПКУ:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати, — у розмірі 10 відсотків суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів — у розмірі 20 відсотків.

6.     Перенесення збитків минулих податкових років.

Закон № 5083 передбачає, що суми збитків, понесені до 1 січня 2011 року та не «погашені» доходами у податковому обліку підприємств у періодах до 1 січня 2016 року, можуть бути перенесені на наступні податкові періоди без обмежень до їх повного погашення.

Крім цього, Закон роз’яснює питання, що викликало занепокоєння консервативних платників податків. Питання полягало у тому, що податкові збитки, понесені у 2009 році, можна було переносити на 2010 рік у розмірі 20% таких податкових збитків, тоді як решта 80% переносилися на 2011 рік. Консервативні платники податків та консервативні податкові консультанти стверджували, що Державна податкова служба України буде заперечувати проти перенесення 80% невикористаних податкових збитків, понесених у 2009 році, на майбутні податкові періоди. Таке тлумачення базувалося на використанні терміну «від’ємне значення об’єкту оподаткування за 2010 рік» замість «від’ємного значення об’єкта оподаткування, отриманого станом на 1 січня 2011 року» у відповідній нормі Перехідних положень Податкового кодексу України. Однак Закон вирішив це питання на користь платників податків замінивши «від’ємне значення об’єкту оподаткування за 2010 рік» формулюванням «від’ємне значення об’єкта оподаткування, отримане станом на 1 січня 2011 року», яке включає всі податкові збитки, понесені до 1 січня 2011 року.

За консультаціями та  більш детальною інформацією  звертайтесь до Фінансово-економічного  департаменту

  Контактні особи:

Гужевська Тетяна Костянтинівна,
тел. 044-201-54-53, e-mail:gtk@asmap.org.ua
Заболотня Ірина Федорівна,
тел. 044-201-54-81, e-mail: irinaz@asmap.org.ua
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis