Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
09.09.2020 Щодо ситуації в пункті пропуску Ягодин.     16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    24.04.2020 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 20 вересня 2020 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | ВІЗИ | ЄУТР | КОНКУРСИ | ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
Гарячі новини
17.09.2020 Щодо заборони ввезення товарів на територію України...    
17.09.2020 Закриття пункту пропуску «Нові Яриловичі»....    
17.09.2020 Виїзд з Туреччини через Капікуле. Бронювання черги ...    
15.09.2020  Азербайджан
Вплив коронавірусу COVID-19 на транспортні вантажні та пасажирські перев...
    
15.09.2020 Відповідь Мінінфраструктури України стосовно проблемної ситуації при виконанні перевезень ш...    
15.09.2020 Щодо закінчення дозволів Італії (універсальних) квоти 2020 року!...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
https://asmap-nkc.wixsite.com/code 
www.asmap-inform.com
http://www.asmap-inform.com.ua/service_asmap_ukr.php
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
www.gps.ua
Візи до країн-членів ЄС. Оновлена Угода.
 

В зв’язку з практичним застосуванням сторонами Угоди між Україною та ЄС про внесення змін до Угоди між Україною та ЄС про спрощення видачі віз, надаємо витяг її положень, що стосуються українських професійних водіїв, що виконують міжнародні перевезення, та наші коментарі.

(5) Внести до пункту 1 Статті 4 такі зміни:

(а) підпункт „с” викласти в такій редакції:

„с) водіїв, які здійснюють міжнародні вантажні та пасажирські перевезення на територію держав-членів автотранспортними засобами, зареєстрованими в Україні:

– письмовий запит від національної асоціації перевізників України для здійснення міжнародного автомобільного транспортування із зазначенням мети, тривалості, пункту (пунктів) призначення й періодичності поїздок;”

Тобто, тепер листи-клопотання Асоціації мають містити посилання на пункт (пункти) призначення поїздок.

(6) Пункти 1–3 Статті 5 викласти в такій редакції:

2. Дипломатичні представництва та консульські установи держав-членів оформлюватимуть багаторазові візи строком дії один рік таким категоріям осіб за умови, що протягом попереднього року вони отримали, принаймні, одну візу, скористалися нею згідно із законами про в’їзд та перебування в державі, яку відвідували:

а) водіям, які здійснюють міжнародні вантажні та пасажирські перевезення на території держав-членів транспортними засобами, зареєстрованими в Україні;

3. Дипломатичні представництва та консульські установи держав-членів оформлюють багаторазові візи строком не менш ніж на 2 роки та не більш ніж на 5 років категоріям осіб, зазначеним у пункті 2 цієї статті, за умови, що протягом двох останніх років вони скористались однорічними багаторазовими візами згідно із законами про в’їзд та перебування держави, яку відвідували, окрім випадків, коли потреба або намір подорожувати часто або регулярно явно обмежені коротшим періодом, у такому разі строк дії багаторазової візи буде обмежений цим періодом”.

Що означає це на практиці - хронологія отримання водієм віз має виглядати таким чином:

  • Отримання піврічної багаторазової візи, належне її використання,
  • Отримання річноїбагаторазової візи, належне її використання,
  • Отримання наступної річної багаторазової візи, належнеїї використання,
  • Отримання 2 річної візи,належнеїї використання,
  • І так ділі

Міністерство закордонних справ України сподівається, що після проведених ним консультацій з дипломатичними та консульськими установами країн членів ЄС, українські професійні водії після 2-х річної візи та належного її використання будуть отримувати 5-ти річні візи.

(с) доповнити таким пунктом:

„5. У разі, якщо держава-член співпрацює з постачальником зовнішніх послуг із метою оформлення віз, постачальник зовнішніх послуг може стягувати плату за свої послуги. Зазначена плата має бути пропорційною реальним витратам постачальника зовнішніх послуг, пов’язаним із виконанням його завдань, та не може перевищувати 30 євро. Держави-члени забезпечують можливість подання всіма заявниками їх заяв безпосередньо до консульств. У разі, якщо заявникам необхідно попередньо призначати дату подання візового клопотання, така дата призначається, як правило, не пізніше ніж за два тижні з дати звернення заявника з відповідним запитом.”

Цією статтею узаконено використання консульськими установами послуг посередників, але також в ній передбачена можливість подання документів безпосередньо до відповідного консульства.

Просимо прийняти цю інформацію до відома та практичного використання.

Департамент аналітично-організаційного забезпечення
т. (044) 201 5461
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis