Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Субота, 20 квітня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
18.04.2024 Щодо оприлюднення перерозподілу дозволів ЄКМТ серед українських перевізників на 2024 рік!...    
12.04.2024 Україна та Чорногорія погодили «транспортний безвіз» для вантажних перевезень ....    
11.04.2024 24 перевізників відключено від Системи «ШЛЯХ» за системне порушення військовозобов’язаними пр...    
11.04.2024 Комітет з питань транспорту та інфоструктури Верховної Ради України рекомендував до другого...    
04.04.2024 Німеччина. Закриття автобану А7 (05.04-08.04.2024)...    
03.04.2024 ROADPOL. Перевірки автобусів та вантажівок. 13-19 травня....    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Щодо проведення робочої зустрічі керівництва АсМАП України та Міністерства інфраструктури України
 

Шановні перевізники!

За дорученням Президента АсМАП України Костюченка Л.М. 7 жовтня 2015 року у Міністерстві інфраструктури України відбулася робоча зустріч Генерального директора АсМАП України Главацького П.В із першим заступником Міністра інфраструктури України Шульмейстером В.Ю. і директором департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку та автомобільних перевезень Хмільом Р.В.

У ході зустрічі зі сторони АсМАП України була порушена низка актуальних питань щодо забезпечення українських перевізників дозволами у четвертому кварталі 2015 року, підготовки до проведення попереднього обміну дозволами на 2016 рік та критичної ситуації, що склалася з дозволами деяких країн та видів, а саме:

1. Угорщина

1) 25 червня 2015 року в м. Будапешт під час засідання Змішаної українсько-угорської Комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень склалася безпрецедентна ситуація, коли сторони не змогли домовитися по більшості порушених питань, а саме: щодо умов перевезень у двосторонньому та транзитному сполученнях, перевезень в/з третіх країн, прикордонних перевезень та встановлення квоти дозволів на 2016 рік.

Отже кількість дозволів для виконання перевезень українськими та угорськими перевізниками у 2016 році залишається невизначеною.

2) При виконанні перевезень в/з третіх країн по платних дозволах угорська сторона стягує плату вдвічі більшу, ніж при виконанні двосторонніх перевезень, хоча в обох випадках перевізники здійснюють лише 1 в’їзд до Угорщини і 1 виїзд.

АсМАП України вважає за необхідне терміново продовжити пошук шляхів вирішення цих проблем з угорською стороною та винесення їх, в разі необхідності, на більш високий рівень – на рівень Міністерств закордонних справ або Урядів України та Угорщини.

2. Росія

На сьогодні не проведений обмін дозволами з російською стороною квоти четвертого кварталу 2015 року. А тому фактично призупинені транзитні перевезення, які мають виконуватися українськими перевізниками в напрямку країн Середньої Азії, Кавказу, Прибалтики, Фінляндії, а також перевезення в/з третіх країн.

Також не визначені види дозволів та їх квоти на 2016 рік.

АсМАП України вважає за необхідне найближчим часом, на виконання попередніх домовленостей, докласти зусилля для проведення обміну дозволами квоти четвертого кварталу з російською стороною. Також провести переговори (засідання змішаної комісії) для визначення квоти дозволів на 2016 рік.

3. Румунія

На сьогоднішній день квота універсальних дозволів Румунії на 2015 рік закінчилась, а тому українські перевізники не мають змоги виконувати перевезення до Румунії та транзитом по її території.

Крім того, не визначена попередня квота дозволів на 2016 рік.

На другу половину жовтня цього року було заплановано проведення засідання Змішаної українсько-румунської Комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень, на якому мали розглядатися зазначені питання. Однак румунська сторона повідомила, що не зможе взяти участь у запланованому засіданні Змішаної українсько-румунської Комісії.

АсМАП України вважає за необхідне активізувати діалог з румунською стороною (Міністерством транспорту Румунії) стосовно врегулювання цих питань шляхом проведення телефонних переговорів на рівні керівництва Міністерств, листування, наполягання на проведенні засідання Змішаної Комісії найближчим часом тощо.

4. Інші країни

На сьогоднішній день квоти дозволів окремих видів ряду країн на 2015 рік закінчились або використані більше ніж на 80-90 %, а тому українські перевізники не мають змоги виконувати відповідні види перевезень територією цих країн. В першу чергу це стосується дозволів (в/з третіх країн) наступних країн: Азербайджану, Болгарії, Боснії і Герцеговини, Вірменії, Греції, Естонії, Казахстану, Македонії, Словенії, Туреччини, Угорщини, Узбекистану, Хорватії та Чехії. Повністю використані квоти універсальних дозволів Азербайджану та Швеції і квота двосторонніх дозволів Узбекистану. Використані більше ніж на 80-90 % універсальні дозволи Італії, Казахстану, Німеччини (категорії не вище Євро-3), а також транзитні дозволи Казахстану та Узбекистану.

АсМАП України вкотре запропонував Мінінфраструктури вжити всі можливі заходи з приводу збільшення річних квот іноземних дозволів, які не задовольняють у повній мірі потреби українських перевізників (проведення засідань Змішаних Комісій з питань міжнародних автомобільних перевезень, направлення відповідних звернень до Міністерств транспорту іноземних країн тощо).

Під час проведення зустрічі керівництво Мінінфраструктури погодилось з необхідністю активізувати зусилля по вжиттю відповідних заходів для вирішення вище зазначених питань. Зокрема, за результатами цієї зустрічі Мінінфраструктури були зроблені наступні кроки:

1. Направлений лист до Міністерства транспорту та інфраструктури Румунії з пропозицією про проведення додаткового обміну дозволами (універсальних та в/з третіх країн) на 2015 рік та встановлення попередньої квоти дозволів на 2016 рік.

2. Готуються пропозиції до угорської сторони з приводу встановлення попередньої квоти дозволів на 2016 рік, зменшення розміру оплати податку при виконанні перевезень по платних дозволах тощо.

3. На 29-30 жовтня 2015 року заплановано проведення засідання змішаної українсько-російської комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень, на якому мають розглядатися питання проведення обміну дозволами квоти четвертого кварталу, визначення квоти дозволів на 2016 рік та інші актуальні питання.

4. Направлені листи до Міністерств транспорту більшості країн з пропозиціями щодо встановлення попередньої квоти дозволів на 2016 рік, а також проведення додаткового обміну дозволами на 2015 рік в разі необхідності.

В той же час, на думку АсМАП України Міністерство інфраструктури України не виявляє достатньої активності у вирішенні вище зазначених питань, деякі рішення приймаються із запізненнями, не ведеться постійний діалог шляхом проведення телефонних переговорів на рівні керівництва Міністерств з тими країнами, з якими існують проблеми із забезпеченням українських перевізників дозволами (Угорщина, Румунія, Росія та інші країни).

В зв’язку з цим, АсМАП України буде і надалі докладати зусилля та наполягати на активізації роботи Міністерства у вище зазначених напрямках під час проведення відповідних нарад, робочих зустрічей тощо.

Департамент транспортної політики
Секретаріату АсМАП України.
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis