Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Четвер, 21 листопада 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
21.11.2024 Нідерланди. Відновлення прикордонного контролю...    
21.11.2024 Туреччина. Перехід до фази NCTS 5 ...    
20.11.2024 Щодо питань проведення конкурсу та видачі дозвільних документів Європейської Конференції Міні...    
19.11.2024 Про приорітизацію в пунктах пропуску — Албіца (Румунія) - Леушени (Молдова) та Сірет (Румунія...    
18.11.2024 Укртрансбезпека оприлюднила інформацію про ефективність виконання рейсів до всіх країн члені...    
15.11.2024 Австрія. Прикордонний контроль на внутрішніх кордонах...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Податкові новації 2016 року
 

Шановні учасники Асоціації!

До департаменту економіки та фінансів надходять численні звернення учасників щодо змін внесених Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р. № 909-VІІІ . Зупинимось на деяких з них.

Бюджетне відшкодування ПДВ

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує податкову та митну політику, формує та веде два реєстри (ст.200 п..200.7.1. ПКУ):

а)Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування платникам податку, які відповідають критеріям, визначеним п. 200.19 ст.200 ПКУ;

в) Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування платникам податку, які не відповідають критеріям, визначеним п. 200.19 ст.200 ПКУ.

Бюджетне відшкодування проводиться на підставі поданих платником податку заявок в хронологічній послідовності, після проведення камеральної перевірки.

На автоматичне бюджетне відшкодування податку мають право платники податків, які відповідають критеріям, визначеним п. 200.19 статті 200 ПКУ.

За критеріями, які діяли до 2016 року, міжнародні автомобільні перевізники мали змогу отримувати автоматичне відшкодування ПДВ, так підпунктом 200.19.3. передбачалося, що право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ мають право платники податку, які, зокрема, здійснюють операції, до яких застосовується нульова ставка (питома вага яких протягом попередніх дванадцяти послідовних звітних податкових періодів (місяців) сукупно становить не менше 40 відсотків загального обсягу поставок).

Проте Законом №909 змінені критерії для такого відшкодування і даний абзац виключено з п.200.19.3. і тепер таким правом можуть скористатися ті платники податку, які, зокрема, здійснюють операції з вивезення товарів з митної території України у митному режимі експорту, питома вага яких протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців) сукупно становить не менше 40 відсотків загального обсягу поставок.

На підставі внесених змін, платники податку, які здійснюють міжнародні перевезення вантажів не мають права на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість відповідно до пункту 220.18. статті 200 розділу V ПКУ, оскільки не відповідають критеріям , визначених пунктом 200.19 цієї статті.

Податок на нерухомість

Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості.

Розмір податку збільшено в порівнянні з 2015 роком , але він не має перевищує 3% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв.м., тобто 41,34 грн.

За наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, в тому числі його частки, загальна площа якого перевищує 300 кв. м. (для квартири) та/або 500 кв. м. (для будинку), сума податку, розрахована у відсотках, збільшується на 25 тис грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

Плата за землю.

Відповідно до ст. 269 ПКУ, платниками земельного податку є власники земельних ділянок (часток, паїв) та землекористувачі. Відповідно до пп. 4 п. 297.1 ПКУ, платники єдиного податку звільняються від сплати земельного податку щодо тих земельних ділянок, які використовуються у госпдіяльності (ЄП 1-ї — 3-ї груп), та ділянок для сільськогосподарського товаровиробництва (ЄП 4-ї групи). Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.

Платниками орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності орендарі земельних ділянок (п. 288.2 ПКУ). Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

За що сплачуємо земельний податок

Відповідно до ст. 271 ПКУ, базою оподаткування є:

1) нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації;

2) площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Зверніть увагу: відповідно до п. 286.6 ПКУ, за земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних або фізичних осіб, податок нараховується з урахуванням прибудинкової території кожній із таких осіб.

При придбанні земельної ділянки на підставі цивільно-правових угод, зазначена в угодах ціна земельної ділянки не враховується.

Базовий період

За приписами ст. 285 ПКУ, базовим періодом є календарний рік, який починається 1 січня і закінчується 31 грудня того самого року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв’язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки посеред року — із дня виникнення права власності та/або користування до 31 грудня звітного року).

Пільги

Не за всі земельні ділянки справляється плата. Плату за землю з 01.01.2015 р. віднесено до місцевих податків і зборів, тому місцеві ради мають прийняти рішення про встановлення податку на майно в частині плати за землю і, зокрема, визначити ставки земельного податку та перелік пільг зі сплати податку (п. 284.1 ПКУ). Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право (п. 284.2 ПКУ).

Законодавчо встановлені пільги для юросіб та фізосіб регламентовано ст. 281 — 283 ПКУ.

Індексація

Згідно ст.289 ПКУ величина коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель залежить від індексу споживчих цін за попередній рік і визначається за формулою:

Кі=І :100,

де І індекс споживчих цін за попередній рік.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно (перемножуються коефіцієнти за кілька років) залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.

Індекс споживчих цін за 2015 рік становить 143,3%1. З огляду на це коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, розрахований відповідно до п. 289.2 ПКУ, станом на 1 січня 2016 року повинен становити 1,433.

Для сільськогосподарських угідь коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки станом на 1 січня 2016 року становить 1,2002.

Подання звітності з плати за землю.

Податкова декларація згідно ст..46 Кодексу-це документ,що подається платником податків контролюючому органу у строки, встановлені законом.

На 2016 рік землевласники та землекористувачі мають відзвітувати за формою декларації, затвердженою наказом Мінфіну від 16.06.2015 р. №560. Особливістю цієї форми декларації є те, що за її допомогою можна виправити помилки, допущені у звітності за попередні роки.

Під час подання першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки (додаток 1 до декларації з плати за землю).

Задеклароване ПЗ з плати за землю має сплачуватися щомісяця протягом 30 к. д., що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця. Оплата здійснюється за місцезнаходженням земельної ділянки. Тобто, по суті, подаючи декларацію з плати за землю до 19 лютого 2016 року, суб’єкт земельних відносин — юрособа узгоджує ПЗ з плати за землю на весь 2016 рік, а потім протягом 30 к. д. після закінчення звітного місяця має сплатити узгоджені ПЗ (наприклад, за січень — до 1 березня, за лютий — не пізніше 30 березня і т. д.).

Якщо одна юрособа має кілька земельних ділянок на території різних адміністративних одиниць, то до ДПІ за місцезнаходженням кожної із ділянок подається окрема декларація. ПЗ за кожною з таких декларацій також сплачуються окремо — до різних бюджетів за місцезнаходженням конкретної ділянки.

Департамент економіки та фінансів

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis