Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
П'ятниця, 1 березня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
01.03.2024 Туреччина. Продовження бездозвільного проїзду при двосторонніх та транзитних перевезеннях.    
27.02.2024 Узбекистан. Обмеження руху...    
26.02.2024 Щодо аудиту фінансово-господарської діяльності Асоціації...    
26.02.2024 Повторно!!
До уваги перевізників, які здійснюють транзитні перевезення територією Польщі...
    
21.02.2024 Туреччина - Іран: обов'язкове дотримання маршруту...    
20.02.2024 Щодо подання заявок до перерозподілу дозволів ЄКМТ!
В доповнення до інформації від 0...
    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Стосовно безвізового режиму для громадян України
 

За інформацією Міністерства закордонних справ України, станом на сьогодні Європейська сторона ще не надала умови застосування безвізового режиму для громадян України та процедуру проходження кордонів.

Відомо, що безвіз буде розповсюджено на громадян України власників біометричних паспортів. Власники «простих» (не біометричних) паспортів для виїзду за кордон будуть змушені отримувати візи звичайним способом.

З кодексу ЄС про кордони випливає, що прикордонні контролюючі органи країн-членів ЄС можуть (і будуть) вимагати підтвердження мети і цілі перебування в ЄС, а також відповідне фінансове забезпечення перебування в країнах ЄС.

На підставі наявної на цей час інформації та діючих угод між Україною та ЄС можна зробити такі висновки:

1. Рішення про надання права на перетин кордону ЄС громадянам України буде перенесене на кордон. Прикордонні контролюючі органи будуть зобов’язані приймати відповідні рішення про допуск чи відмову у перетині кордону.

2. Прикордонні органи будуть вимагати запрошення від приймаючої сторони / іноземного партнера та відповідне фінансове забезпечення перебування в країнах ЄС.

3. Консульства країн-членів ЄС будуть продовжувати видавати візи громадянам України власникам «простих» (не біометричних) паспортів для виїзду за кордон.

Крім того:

4. Угода між Україною та ЄС про спрощення видачі віз буде діяти ще доти, доки всі громадяни України не будуть мати біометричні паспорти для виїзду за кордон, або інші біометричні документи, що можуть бути передбачені процедурою застосування безвізу (національна ідентифікаційна картка, тощо)

Таким чином, Асоціація буде продовжувати видавати письмові запити на консульські установи країн-членів ЄС.

Нагадуємо, що при наявності у водія письмового запиту не потрібно мати запрошення від приймаючої сторони / іноземного партнера. Тобто, в деякій мірі письмові запити замінюють запрошення.

5. Асоціація має домовленості з консульствами окремих країн про подачу заяв професійних водіїв, що виконують міжнародні вантажні та пасажирські перевезення, представниками Асоціації до консульств / відповідних візових центрів.

Таким чином, Асоціація і в подальшому буде надавати ці послуги водіям власникам «простих» (не біометричних) паспортів для виїзду за кордон.

Асоціація буде інформувати перевізників про зміни з цього питання при отриманні офіційної інформації від МЗС України.

Просимо прийняти до уваги.

Департамент організаційно-аналітичного забезпечення
Тел. (044)2015461
Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis