Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Середа, 19 вересня 2018 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | ВІЗИ | ЄУТР | КОНКУРСИ | ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
Гарячі новини
18.09.2018 Щодо підвищення гарантійного покриття до 100 000 євро за кожною книжкою МДП у країнах-учасниц...    
17.09.2018 Польща. Інформація ZMPD про нічну роботу водія...    
17.09.2018 Швеція. Важлива інформація про дорожній рух восени 2018 року - автомагістраль E6 на північ ві...    
14.09.2018 Польща. Нові штрафи, затверджені Законом про дорожній транспорт Республіки Польща...    
13.09.2018 Щодо особливостей позбавлення права використання процедури МДП в Узбекистані...    
13.09.2018 Щодо прийому документів для участі у конкурсі з розподілу дозволів ЄКМТ на 2019 рік (додатков...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
https://asmap-nkc.wixsite.com/code 
http://www.tirepd.org/
www.asmap-inform.com.ua
http://www.asmap-inform.com.ua/service_asmap_ukr.php
www.iru.org/index/bwt-app
www.busandcoach.travelwww.iru.org/index/transpark-app
dalnoboy.com
www.gps.ua
ПДВ - новації з 1 січня 2018 року
 

Шановні учасники !

Звертаємо Вашу увагу , що з 31.12.2017 року роботу системи блокування (моніторингу) податкових накладних та розрахунків коригування зупинено. Критерії та порядок блокування буде переглянуто.

З 1 січня 2018 року не буде здійснюватись блокування ПН до дня набрання чинності нового порядку, затвердженого відповідно до п. 201.16 ПКУ.

Для затвердження Урядом нового Порядку встановлено строк до 1 березня 2018 року. В цей же термін потрібно буде Мінфіну та ДФС забезпечити перегляд та приведення їх нормативно-правових актів у відповідність до норм Закону №2245

Яка доля вже заблокованих ПН/РК?

У підрозділі 2 розд. ХХ ПКУ з’явився новий п. 57-1. За ним заблоковані ПН та РК в ЄРПН реєструються не пізніше 2 січня 2018 року. Проте це правило не стосується:

  • ПН/РК, щодо яких станом на 1 грудня 2017 року не подані пояснення і копії документів відповідно до пп. 201.16.2 ПКУ;
  • ПН/РК, щодо яких прийнято рішення про відмову у реєстрації у ЄРПН, за якими станом на 1 грудня 2017 року не розпочинали процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку.

Тобто розблоковано буде ПН та РК, реєстрацію яких було зупинено до 1 грудня, за умови:

1) якщо за ними було подано документи та пояснення, але не було винесено відповідного рішення комісією ДФС;

2) якщо в їх реєстрації було відмовлено, але платник ПДВ розпочав процедуру оскарження;

Для заблокованих ПН та РК у грудні 2017 року реєстрація в ЄРПН відбувається за старою схемою. Тобто лише після подання платником податку пояснення і копій документів для їх розблокування. На це платнику податку, як і раніше, дається лише 365 календарних днів. А у ДФС, як і раніше, є право не враховувати подані пояснення та документи та відмовити в реєстрації. Далі у платника податку лише один шлях – оскаржувати рішення ДФС згідно Порядком №485. Докладно про такі скарги читайте також тут.

Якщо протягом п’яти робочих днів з дня подання пояснень і копій документів не прийнято та/або не надіслано платнику податку рішення про реєстрацію або про відмову у реєстрації ПН або РК, реєстрація таких ПН/РК має бути здійснена на наступний робочий день за днем закінчення строку розгляду пояснень і копій документів платника податку.

Встановлено окремий строк для реєстрації в ЄРПН РК до ПН на зменшення вартості

З 1 січня 2018 року РК, складених постачальником до ПН на отримувача - платника ПДВ, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, слід реєструвати протягом 15 календарних днів з дня отримання такого РК отримувачем (покупцем)! Це передбачено новим сімнадцятим абзацом п. 201.10 ПКУ.

Правила оподаткування ПДВ за п. 198.5 ПКУ

Законом №2245 поставлена крапка у питанні необхідності нараховувати ПДВ за нормами п. 198.5 ПКУ при використанні товарів, послуг та необоротних активів, придбаних без ПДВ. З 1 січня 2018 року при їх використанні в негосподарській діяльності та в неоподатковуваних операціях не потрібно нараховувати ПДВ. У пункт 198.5 ПКУ Законом №2245 внесено відповідні зміни.

Конкретизовано, що нараховувати ПДВ та складати зведену ПН слід за придбаними/виготовленими з ПДВ (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту).

Але, як і раніше, те, що покупець не скористався податковим кредитом за таким придбанням/виготовленням після 01.07.2015 р. через небажання або помилку, не звільняє його від обов’язку визнати ПЗ з ПДВ на підставі п. 198.5 ПКУ.

Департамент економіки та фінансів

Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis