Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    24.04.2020 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Вівторок, 13 квітня 2021 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | ВІЗИ | ЄУТР | КОНКУРСИ | ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
Гарячі новини
13.04.2021 Щодо закінчення дозволів Угорщини (двосторонній Євро-3 ДЗ) квоти першого півріччя 2021 року!<...    
12.04.2021 Білорусь - Литва. Пункти пропуску...    
12.04.2021 Щодо проведення засідання Комісії з розгляду питань, пов’язаних з оформленням, видачею, облік...    
09.04.2021  Німеччіна
Вплив коронавірусу COVID-19 на транспортні вантажні та пасажирські перевез...
    
09.04.2021 Щодо зміни розташування ПВД «Львів»...    
09.04.2021 Щодо термінів видачі книжок МДП, представництвом відділу МДП в м. Одеса. ...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
https://asmap-nkc.wixsite.com/code 
www.asmap-inform.com
http://www.asmap-inform.com.ua/service_asmap_ukr.php
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
www.gps.ua
Важливо! Зміни внесені Законом 466-ІХ до розділу ПКУ «Адміністрування податків, зборів, платежів»
 

Шановні учасники!

Продовжуємо аналізувати зміни внесені Законом 466-ІХ до Податкового кодексу України, а саме зміни, які внесені до розділу Адміністрування податків, зборів, платежів.

1.    (ст.46 ПКУ) Податкова декларація

За результатами 2020 року підприємства зобов’язані будуть подавати з декларацією на прибуток окрім фінансової звітності, ще й аудиторський звіт, як додаток до декларації. Термін подачі до 10 червня за попередній рік.

До переліку таких суб’єтів господарювання  відповідно до Закону про бухоблік належать:

-         Підприємства, що становлять суспільний інтерес в т.ч. великі підприємства;

-         Приватні акціонерні товариства;

-         Підприємства- емітенти цінних паперів, які допущенні до біржових торгів;

-         Середні підприємства; 

-         Малі та мікро фінансові установи.

 2.  (ст.52 ПКУ) Індивідуальна податкова консультація 

Розширюються можливості онлайн-сервісів для платників. Відтепер платник, який подає звітність в електронному вигляді або пройшов електронну ідентифікацію онлайн в електронному кабінеті, зможе подати заяву про бажання отримувати документи від податкових органів у електронному вигляді.

Відтепер у Податковому кодексі буде чітко зазначено, що індивідуальні податкові консультація (ст.52 ПКУ) можуть надаватися платникові податків не тільки в усній і письмовій формі, але й в електронній. Запит на отримання ІПК в електронній формі необхідно завірити кваліфікованим електронним підписом. Вибір, у якій формі отримати ІПК, залишається за платником податків, а юридична сила ІК, наданої в паперовій або електронній формі, - однакова.

Строк на надання платникові податків ІПК становитиме, як і зараз, 25 календарних днів (далі – к. д.), але продовжити строк для відповіді можна буде на 15 к. д. (зараз – на 10 к. д.). Тобто максимальний строк, протягом якого слід чекати відповіді від ДПС на свій запит, тепер дорівнюватиме 40 к. д.

З 23 травня 2020 року новою редакцією  ст. 52  ПКУ  чітко зазначено, що всі ІПК заносяться до Єдиного реєстру ІПК,  знайти цей реєстр можна у вільному і безплатному доступі на офіційному сайті ДПС.

 3.        (ст. 56 ПКУ) Оскарження рішень контролюючих органів.

Відтепер для платників податків, які пропустили строк у 10 робочих днів на адміністративне оскарження рішень органів ДПС, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення (далі – ППР), або іншого рішення контролюючого органу, у платників податків, з’явиться можливість клопотати про його відновлення.

У п. 56.3 ПКУ додано, що в такій ситуації при поданні скарги, що запізнилася, платник податків разом з нею має можливість подати клопотання про відновлення пропущеного строку, додавши до клопотання    копії документів, що підтверджують поважність причин. Подати таке клопотання можна впродовж 6 місяців з моменту закінчення пропущеного строку для подання скарги.

 4.    (ст. 57 ПКУ) Строки сплати податкового зобов’язання

 З 23 травня 2020 року ПКУ передбачає, що сплачувати податкові зобов’язання, донараховані органом ДПС, платник податків повинен протягом 10 робочих днів з моменту отримання ППР (було – «календарних», і це викликало суперечності, оскільки строк для оскарження ППР обчислювався у робочих, а не в календарних днях). Якщо ППР оскаржується, то сплачувати зазначену у ньому суму немає необхідності, оскільки грошове зобов’язання вважається неузгодженим до моменту закінчення адміністративного оскарження. А також передбачено, як що граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем сплати вважатиметься операційний (банківський) день, що настає за цим вихідним або святковим днем.

 5. (ст. 77 ПКУ) Порядок ведення документальних планових перевірок

             ДПС дозволено відтепер вносити змін до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на поточний рік, але:

-         Не частіше одного разу в першому кварталі, при цьому перевірка  може бути розпочата не раніше 1 липня поточного року в разі внесення змін до плану-графіка проведення документальних перевірок на поточний рік у першому кварталі ;

-         Не частіше одного разу у другому кварталі року,   при цьому перевірка  може бути розпочата не раніше 1 жовтня поточного року в разі внесення змін до плану-графіка проведення документальних перевірок на поточний рік у другому  кварталі.

Про проведення планової виїзної перевірки платник податків має бути повідомлений не пізніше ніж за 10 к. д. до її початку. Тепер таке повідомлення може направлятися в електронній формі через електронний кабінет платника податків, з дотриманням вимог ст. 42 ПКУ.

Департамент економіки та фінансів.

Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis