Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
09.09.2020 Щодо ситуації в пункті пропуску Ягодин.     16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    24.04.2020 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
П'ятниця, 25 вересня 2020 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | ВІЗИ | ЄУТР | КОНКУРСИ | ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
Гарячі новини
24.09.2020 Конференція учасників АсМАП України...    
24.09.2020 У місті Харків, з 28 вересня по 11 жовтня 2020 року, видача та прийом книжок МДП здійснюватис...    
23.09.2020 Щодо порядку використання деяких видів дозволів Італії (додатково)!...    
21.09.2020 Щодо поновлення роботи пункту пропуску «Нові Яриловичі»...    
21.09.2020 Щодо закінчення дозволів Казахстану (транзитних) квоти 2020 року!...    
18.09.2020 Щодо завершення прийому листів-повідомлень про участь у конкурсі з розподілу дозволів ЄКМТ на...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
https://asmap-nkc.wixsite.com/code 
www.asmap-inform.com
http://www.asmap-inform.com.ua/service_asmap_ukr.php
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
www.gps.ua
Щодо фіксації порушень правил дорожнього руху у автоматичному режимі
 

Шановні перевізники!

У зв’язку з надходженням великої кількості запитів перевізників щодо фіксації порушень правил дорожнього руху у автоматичному режимі (перевищення швидкості) та необхідності удосконалення процедури накладення санкцій повідомляємо наступне:

Нормативними документами, які регламентують систему автоматичної фіксації адміністративних правопорушень, зокрема, є наступні:

 • Про затвердження Порядку внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1197-2018-%D0%BF#Text ;
 • Про функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/833-2017-%D0%BF#Text );
 • Про затвердження Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режиміhttps://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0113-20#Text ;
 • Про затвердження Порядку безоплатного надання (у тому числі через Інтернет) інформації про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), особам, за якими зареєстровані транспортні засоби, та/або безпосереднім користувачам таких транспортних засобів https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/984-2018-%D0%BF#Text .

  У відповідності до Статті 142 Кодексу України Про адміністративні правопорушення: «Адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису) (за допомогою технічних засобів, що дають змогу здійснювати фотозйомку або відеозапис та функціонують згідно із законодавством про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах), несе відповідальна особа - фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу, - належний користувач транспортного засобу, а якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб

  - підприємців та громадських формувань відсутні на момент запиту відомості про керівника юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб,

  - особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи.

  Відповідальна особа, зазначена у частині першій цієї статті, або особа, яка ввезла транспортний засіб на територію України, звільняється від відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), у випадках, передбачених статтею 279-3 цього Кодексу….

  Порядок внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів, держателем якого є Міністерство внутрішніх справ України, встановлюється Кабінетом Міністрів України.»

  За ініціативи Голови Регіональної ради міжнародних автоперевізників м. Києва (Гриненка В.І.) та за участі представників Секретаріату АсМАП України та перевізників було проведено нараду (26 червня 2020р.) у Міністерстві внутрішніх справ, під час якої було наголошено на необхідності врегулювання наступних проблемних питань:

  1. Внесення змін (до пункту 26 Порядку внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів), що дозволять призначати належного користувача – працівника підприємства через електронний кабінет водія.

  2. Внесення змін статті 2793 КУпАП, в частині притягнення до відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі - працівника юридичної особи, за умови що керівник юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб надає (в тому числі і через електронний кабінет водія)

  3. Внесення змін, зокрема, до Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі щодо конкретизації адреси надсилання Постанов про порушення у випадку коли власником транспортного засобу є юридична особа на адресу місцезнаходження юридичної особи (а не місце проживання керівника юридичної особи).

  Листом від 29 липня 2020р. №25058/4/16-2020 додається Міністерство внутрішніх справ України повідомило про опрацювання зазначених пропозицій.

  Крім того, керівник юридичної особи відповідно до ст. 279 4 КУпАП та Порядку, затвердженого постановою КМУ від 14.11.2018р. № 984, за бажанням має право на безоплатне отримання інформації про факт порушення ПДР. Для цього необхідно звернутися з відповідною заявою до територіальних органів з надання сервісних послуг МВС в якій зазначити бажаний спосіб отримання інформації та абонентський номер засобу рухомого (мобільного) зв'язку та/або адресу електронної пошти.

  Також на Сервісі перевірки адміністративних правопорушень в галузі безпеки дорожнього руху зафіксованих в автоматичному режимі за посиланням https://bdr.mvs.gov.ua/ можна перевірити наявність чи відсутність порушень ПДР.

  В Реєстрі боржників за посиланням: https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors можна дізнатися чи надійшла постанова про порушення ПДР на примусове виконання відповідного відділу Державної виконавчої служби.

  А на самих постановах про порушення ПДР наявний QR код за допомогою якого можна переглянути відео з моменту порушення ПДР та ознайомитися із актуальною інформацією про сплату чи несплату штрафу.

  Департамент транспортної політики, Юридичний відділ

 • Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis