Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    24.04.2020 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Вівторок, 18 травня 2021 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | ВІЗИ | ЄУТР | КОНКУРСИ | ДОШКА ОГОЛОШЕНЬ
Гарячі новини
18.05.2021 Щодо проведення регіональних зборів учасників Асоціації регіону Вінницької та Житомирської об...    
18.05.2021 Німеччина
Вплив коронавірусу COVID-19 на транспортні вантажні та пасажирські перевезен...
    
17.05.2021 Щодо зняття блокування п/п Ягодин....    
17.05.2021  Терміново! Важливо! Щодо перекриття дороги перед п/п Ягодин....    
17.05.2021 Щодо проведення Регіональних зборів регіону учасників АсМАП України Хмельницької області....    
17.05.2021 Щодо проведення Регіональних зборів регіону учасників АсМАП України Харківської та Луганської...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
https://asmap-nkc.wixsite.com/code 
www.asmap-inform.com
http://www.asmap-inform.com.ua/service_asmap_ukr.php
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
www.gps.ua
Коментар президента АсМАП України Леоніда Костюченка про українсько-польський економічний форум
 

13 жовтня в Одесі відбувся українсько-польський економічний форум, організований Торгово-промисловою палатою та Міністерством інфраструктури нашої держави, за участю президентів України та Польщі. Серед іншого, на форумі порушувалося питання забезпечення українських перевізників польськими дозволами. Делегація АсМАП України на чолі з президентом асоціації Леонідом Костюченком також була присутня на цьому представницькому заході.

За словами президента АсМАП, в рамках підготовки до форуму було зроблено все можливе, щоб інформація про негативні наслідки дефіциту польських дозволів не тільки для перевізників, а і економіки в цілому була доведена до глави Української держави Володимира Зеленського. «І президент України на форумі озвучив цю проблему. На жаль, навіть цього виявилося недостатньо, щоб уже тепер вирішити питання позитивно для українських перевізників», – резюмував Леонід Костюченко.

При цьому, президент АсМАП України вказує на те, що представники польської делегації почали пов’язувати дозвільне питання з проблематикою розбудови прикордонної інфраструктури та скорочення черг на пунктах пропуску. Готуючись до візиту в Україну, польські урядовці провели кілька on-line перемовин з перевізниками. Фактично, там напрацювалася модель, за якою нам можна відмовити. Хоча, нинішні простої виникають, передусім, з вини польських контролюючих органів. Українські перевізники не менше від польських потерпають від простоїв на кордонах. Саме тому АсМАП України тричі (у лютому, червні та серпні ц.р.) безуспішно зверталася до польської Сторони, запрошувала до діалогу з проблемних питань перетину польсько-українського кордону. Прикро, але проблеми які ми наполегливо пропонували вирішити були покладені в основу офіційної позиції делегації Республіки Польща.

Президент АсМАП закликав об’єднати зусилля і вже найближчим часом вийти, принаймні на проекті потужності ключових пунктів перетину українсько-польського кордону. «Найбільший МАПП «Ягодин-Дорохуськ» розрахований на пропуск 600 автомобілів за добу. А нині там пропускають заледве 400 вантажівок. Те ж саме робиться і в пункті «Краківець-Корчова», де можна оформлювати по 400 автомобілів, а реально пропускається лише 150-200», – нагадує Леонід Костюченко.

Упродовж останніх десяти років товарообіг між Україною та державами Євросоюзу, зокрема, й до Польщі, зріс більш, ніж удвічі. Тому нинішній курс польської влади на скорочення дозволів є абсолютно нелогічним. «Під час економічного форуму ми особливо наголошували на необхідності забезпечення, принаймні, транзиту через територію Польщі. Але, на жаль, і тут поки що польська сторона не йде нам назустріч. Єдине, чого нам поки що вдалося досягти, це – домовленості між профільними міністрами України та Польщі провести на початку листопада другий раунд засідання змішаної комісії. Дуже сподіваюся, що тоді нам, усе ж таки вдасться відстояти інтереси українських перевізників і підписати протокол», – наголошує президент АсМАП України.

Прес-служба АсМАП України

Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis