Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Субота, 2 грудня 2023 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
01.12.2023 Щодо оприлюднення Протоколу 63 засідання Конкурсної комісії з розподілу дозволів ЄКМТ!...    
01.12.2023 Відбулися вибори Голови Ради регіону учасників АсМАП України Чернівецької області...    
30.11.2023 Щодо складання протоколів польськими митниками за порушення термінів доставки товарів та вант...    
30.11.2023 Спеціальне навчання уповноважених з безпеки перевезень небезпечних вантажів (ADR)...    
28.11.2023 Перевізникам і водіям потрібен загальний калькулятор зарплати для відряджених водіїв...    
28.11.2023  Важливо :  Нагадуємо про необхідність оплати рахунків від 22.11.20202...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Румунія.
Запровадження електронної транспортної системи RO e-Transport
 

Шановні учасники Асоціації!

Нагадуємо, що за інформацією UNTRR (Національний союз автомобільних перевізників Румунії)  Розпорядження Румунії від 8 квітня 2022 року №41  встановлює обов’язок декларувати автомобільні перевезення товарів із високим фіскальним ризиком на національній території за допомогою електронної транспортної системи RO.

Зобов’язання поширюється на транспортні засоби з дозволеною масою вантажу не менше 3,5 тонни, завантажені товарами з високим фіскальним ризиком, загальною масою брутто понад 500 кг або загальною вартістю понад 10 000 леїв, які стосуються принаймні одного ділового зв’язку, який є об'єктом транспорту.

За інформацією румунської сторони починаючи з 01.01. 2023 компетентними органами країни будуть накладатися штрафні санкції за порушення щодо електронного транспорту RO.

Через RO e-Transport System інформація повідомляється сторонам, залученим до транспортування товарів із високим фіскальним ризиком.

Моніторинг руху товарів включає такі види операцій:

- транспортування товарів, отриманих в результаті придбання усередині Співтовариства, від пункту перетину автомобільного кордону до в'їзду до Румунії до місця розвантаження на національній території;

- транспортування товарів, що поставляються, від місця навантаження, розташованого на національній території, до автомобільного пункту перетину кордону на виїзді з Румунії;

- транспортування імпортних товарів від місця ввезення до місця розвантаження, розташованого на території країни;

- перевезення товарів, що належать господарюючим суб'єктам, між двома пунктами на території країни від місця навантаження до місця розвантаження.

Обов’язок декларувати товар в електронній транспортній системі RO покладається на наступних користувачів:

a) Одержувач, зареєстрований у імпортній митній декларації, відповідно відправник, зареєстрований у експортній митній декларації, у випадку товарів із високим фіскальним ризиком, які є предметом імпортних чи експортних операцій;

b) Бенефіціар з Румунії, у разі придбання товарів із високим фіскальним ризиком із країни ЄС;

c) Румунський постачальник, у разі національного транспорту або товарів із високим фіскальним ризиком, доставлених у країну ЄС;

d) Власник складу, у випадку товарів із високим фіскальним ризиком, які є предметом транзитних транзакцій усередині Співтовариства, як для товарів, вивантажених на території Румунії для зберігання, так і для формування нового транспорту з одного чи кількох партії товарів, а також для товарів, завантажених після зберігання або після формування нового транспорту на національній території з однієї або кількох партій товарів.

Зазначені вище користувачі мають наступні обов'язки:

Користувачі повинні надати оператору автомобільних перевезень код UIT, пов’язаний з вантажами, що перевозяться, безпосередньо або через організатора перевезення, залежно від обставин, не пізніше, ніж після пред’явлення транспортного засобу в пункті перетину кордону на в’їзді до Румунія або в місці імпорту, відповідно, коли транспортний засіб фактично пущено в рух, залежно від обставин. Код UIT буде зазначений у транспортному документі.

Користувачі повинні декларувати в RO e-Transport System дані про перевезення товарів з високим фіскальним ризиком, щоб їх можна було ідентифікувати за кодом UIT.

Водій зобов’язаний пред’явити документи, які супроводжують перевезення товарів з високим фіскальним ризиком, на вимогу компетентних органів Національного агентства фіскального адміністрування або митного органу Румунії. Код UIT діє 5 днів.

Перелік товарів з фіскальним ризиком, які будуть декларуватися в е-Транспорті:

- овочі, рослини, коренеплоди та бульби, харчові продукти за кодами НК 0701-0714;

- їтівні фрукти, шкірка цитрусових або динь згідно з кодами NC 0801-0814;

- напої, алкогольні напої та оцет (за винятком підакцизних товарів, які переміщуються в режимі відкладеного оподаткування акцизним збором), за кодами НК 2201-2208;

- сіль, сірка, ґрунт та каміння, іпсос, вапно та цемент, згідно з кодами NC 2505 та 2517;

- одяг та аксесуари до одягу трикотажні за кодами НК 6101-6117;

- одяг та аксесуари до одягу, крім трикотажних виробів, відповідно до кодів НК 6201-6212 та 6214-6217;

- взуття, гетри та інші подібні товари; частини цих товарів, відповідно до кодів NC 6401 – 6405;

- чавун, чавун і сталь, відповідно до кодів NC 7213 і 7214.

Штрафи від 5 000 до 10 000 леїв застосовуються, якщо водій транспортного засобу не надає на вимогу Національного агентства фіскального адміністрування або митного органу Румунії документи, що супроводжують перевезення товарів з високим фіскальним ризиком.

Просимо зазначену інформацію прийняти до використання у роботі.

Департамент транспортної політики

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis