Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 1 вересня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
27.08.2024 Нідерланди: зміна структури тарифів євровіньєтки...    
22.08.2024 Норвегія. Продовження «транспортного безвізу» до 30 червня 2025 року...    
22.08.2024 Боснія і Герцеговина погодила обмін додатковими дозволами на вантажні перевезення...    
22.08.2024 Укртрансбезпека розширила функціонал кабінету перевізника: відтепер можна відкликати подані з...    
21.08.2024 Припинено видачу ліцензій на період дії воєнного стану...    
19.08.2024 Про оприлюднення інформації щодо рейсів за дозволами ЄКМТ до країн, що встановили обмеження з...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
2025 рік: суттєві зміни для автоперевезень до ЄС. Запровадження системи контролю імпорту ICS2.
 

Шановні учасники Асоціації!

Система контролю імпорту (Import Control System, ICS) — це процедура митного декларування, встановлена Європейським Союзом для посилення безпеки кордонів і спрощення транскордонної торгівлі. Перший етап ICS був запроваджений 15 березня 2021 року й зосереджений на поштових та експрес-перевізниках.

Друге оновлення було впроваджено 01 березня 2023 року і розширило коло сторін, які повинні подавати дані, включаючи експедиторів і авіаперевізників.

Наразі Європейський Союз впроваджує нову програму безпеки та захисту, підкріплену системою попереднього інформування про вантажі перед прибуттям на митниці – Import Control System 2 (ICS2).

Вона переформатує існуючі процеси з точки зору ІТ, юридичних, митних ризиків/контролю та операційних перспектив торгівлі.

Програма є одним із головних елементів створення інтегрованого підходу для посилення управління митними ризиками в рамках спільної системи управління ризиками (CRMF). Програма являє собою першу лінію захисту з точки зору безпеки внутрішнього ринку ЄС і споживачів ЄС. Вона вимагає електронного подання детальної інформації про відправлення до того, як товари потраплять на митну територію ЄС, що дозволяє проводити розширену оцінку безпеки для ідентифікації відправлень, які можуть потребувати додаткової перевірки.

ICS2 – це централізована електронна система (пункт збору даних) для реєстрації товарів, які будуть увезені до ЄС, завчасно до їх прибуття.

Раніше було достатньо декларувати товари після прибуття. Відтепер декларацію на товари потрібно буде надсилати до ICS2 до того, як їх завантажать для транспортування в країні походження. Якщо цього не зробити, товари, ймовірно, не будуть завантажені й допущені для транспортування, що призведе до затримки відправлень, а також додаткових витрат на зберігання для власника товарів.

ІCS2 вимагає від економічних операторів, включаючи перевізників, подавати дані про безпеку та захист у формі загальної декларації прибуття (ENS) щонайменше за одну годину до прибуття товарів до ЄС.

ICS2 дозволяє краще контролювати товари, що транспортуються до кордонів ЄС або через них. Попередня інформація про вантаж і аналіз ризиків дозволять завчасно виявити загрози та допоможуть митним органам втрутитися в найбільш відповідну точку ланцюга поставок. Як результат, ЄС зможе краще виявляти вантажі із високим ризиком та зменшити кількість незаконних товарів, що надходять на територію ЄС.

Перевізники, експедитори та поштові оператори мають інтегрувати свої системи з ICS2 та створити можливість для своїх клієнтів (власників вантажів) заповнювати декларацію на товари в електронній формі в режимі самообслуговування. Всі економічні оператори в ланцюгу транспортування зобов'язані адаптувати свої системи і процедури для електронного обміну даними з ICS2 та надсилати інформацію про імпортовані товари на більш ранньому етапі процесу.

Третій випуск оновленої системи Європейського Союзу із забезпечення раннього контролю безпеки й захисту товарів до прибуття на митні пункти пропуску (ICS2 Reliase 3) вводиться в експлуатацію з 03 червня 2024 року.

Економічні оператори  повинні будуть подававати дані про безпеку та захист в ICS2 через загальну декларацію прибуття (ENS). Зобов’язання розпочати подання таких декларацій не буде однаковим для всіх економічних операторів, воно залежить від типу послуг, які вони надають у міжнародному просуванні товарів.

У 2024 році ICS2 поступово поширюється на перевізників та підприємства, які ввозять товари до країн Європейського Союзу, Північної Ірландії, Швейцарії та Норвегії, незалежно від того, чи вони призначені для цих країн, чи проходять через них транзитом. Це стосується так само поштових операторів, експрес-перевізників, експедиторів та власників вантажів. Опосередковано це вплине на всіх виробників, експортерів та приватних осіб з-поза меж ЄС, які відправляють товари до або через ЄС.

Перехідний період триватиме з 01 квітня 2025 року до 01 вересня 2025 року, після чого всі автомобільні перевізники будуть зобов'язані подавати ENS в ICS2.

Раніше дані ENS подавалися в систему ICS через Нову комп'ютеризовану транзитну систему (NCTS), де попередня інформація про вантаж, що містить елементи безпеки та захисту, також могла використовуватись як декларація ENS. Сьогоднішня NCTS Фаза 5 не включає елементи безпеки та захисту, необхідні для ENS, і не підключена до ICS2, а це означає, що дані ENS повинні подаватися окремо до ICS2 на додаток до попередньої інформації про вантаж, що надсилається до NCTS.

Відповідно до статті 127(4) Митного кодексу ЄС (UCC), відповідальність за подання повної інформації ENS (одноразова подача) в автотранспортній галузі повністю лежить на перевізнику.

Перевізники та інші учасники ланцюгів постачання, такі, як експедитори, агенти з наземного обслуговування, експортери, відправники вантажу та вантажоодержувачі, повинні надавати всі необхідні дані про вантаж перевізнику для полегшення цього процесу.

Перевізник має зібрати всю необхідну інформацію від своїх ділових партнерів та подати декларацію ENS, несучи повну відповідальність за неї.

 На додаток до інформації, що зазвичай подається в NCTS як попередня інформація про вантаж, набір обов'язкової інформації, пов'язаної з автомобільними перевезеннями для повної ENS (одноразова подача), був розширений і тепер включає:

інформацію про покупця та продавця (яка відрізняється від інформації про відправника вантажу та вантажоодержувача);

місце приймання (місце, де вантаж приймається перевізником для перевезення) та місце доставки;

шестизначний код товару за Гармонізованою системою опису й кодування товарів  (HS) для кожного товару у відправленні:  десятизначні коди HS є кращими та навіть необхідними в деяких країнах-членах, наприклад Ірландії.

Економічним операторам доступні кілька способів подачі даних до ICS2:

a) портал Shared Trader Portal (STP): доступний лише для малих та середніх підприємств ЄС, зареєстрованих у Єдиній системі керування користувачами та цифровими підписами (UUM&DS). Економічний оператор повинен звернутися до своєї національної адміністрації для реєстрації як економічного оператора-декларанта;

b) третя сторона – ІТ-провайдер: використання ІТ-сервісу з підключенням до системи ICS2 для подачі ENS, наприклад, додаток МСАТ «TIR-EPD»;

c) інтеграція власної системи: економічні оператори можуть безпосередньо підключити свої існуючі системи до ICS2.

Враховуючи ці вимоги, Міжнародний союз автомобільного транспорту (МСАТ/ IRU) зараз активно  працює над підключенням програми «TIR-EPD» до ICS2 для спрощення подання декларацій ENS автоперевізниками. Ця інтеграція запобігатиме подвійному введенню даних та подачі для автоперевізників. Перевізники зможуть один раз ввести інформацію та одночасно подати її як до NCTS, так і до ICS2.

Про зміни та прогрес у цій сфері інформуватимемо.

Коротка презентація ICS2, підготовлена органами ЄС, додається.

Департамент супроводження Конвенції МДП

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis