Головна | Контакти | Корисні лінки
 АСОЦІАЦІЯ МІЖНАРОДНИХ АВТОМОБІЛЬНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ УКРАЇНИ
19.01.2024  «єЧерга» ЗА і ПРОТИпропонуємо заповнити опитувальник    07.03.2023 Надання перевізникам – учасникам АсМАП України послуги з видачі гарантій Т1    30.11.2022 Шановні перевізники, з урахування можливих відключень електроенергії Заявки на отримання книжок МДП будуть прийматися до 14-00 години    07.04.2022 Наразі видача книжок МДП відбувається за попереднім телефонним запитом    04.02.2022 Доставка книжок МДП кур’єрською службою доставки.    16.03.2020 ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПІД ЧАС ПАНДЕМІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З КОРОНАВІРУСОМ COVID-19.    14.04.2014 Почни з себе, нe давай хабарів!    
Неділя, 8 вересня 2024 р.
НОВИНИ | ПРО АсМАП | Письмові запити | ЄУТР | КОНКУРСИ | Інформація для вступу
Гарячі новини
06.09.2024 Вантажний поромний сервіс Туреччина – Румунія...    
03.09.2024 Румунія. Відтермінування застосування штрафів до 1 січня 2025 року...    
02.09.2024 Щодо підвищення акцизу на паливо...    
27.08.2024 Нідерланди: зміна структури тарифів євровіньєтки...    
22.08.2024 Норвегія. Продовження «транспортного безвізу» до 30 червня 2025 року...    
22.08.2024 Боснія і Герцеговина погодила обмін додатковими дозволами на вантажні перевезення...    
Авторизація
Логін
Пароль
 РеєструватисяЗабули пароль?
Пошук
Опитування
На данний момент немає опитувань
Старі опитування
Румунія: з 1 липня 2024 року застосовуються санкції за відсутність декларації в системі RO e-Transport
 

На додаток до інформації від 11 червня 2024 року - http://www.asmap.org.ua/index1.php?idt=68994&langid=1

та від 09 січня 2024 року – http://www.asmap.org.ua/index1.php?idt=68965&langid=1

RO e-Transport — це електронна система, яка використовується для моніторингу міжнародних автомобільних перевезень вантажів у Румунії. Автомобільні перевезення вантажів з високим фіскальним ризиком контролюються в межах національних транспортних операцій.

Юридичними особами, відповідальними за декларування товарів у системі RO e-Transport є:

  • Вантажоодержувач, зазначений у митній декларації на імпорт, або вантажовідправник, зазначений у митній декларації на експорт, якщо йдеться про товари, на які поширюються імпортні чи експортні операції, залежно від обставин. 
  • Румунський вантажоодержувач, якщо товари, що транспортуються, придбані в країні ЄС. 
  • Румунський постачальник, якщо товар доставляється до країни ЄС.
  • Власник складу, у випадку товарів у транзиті, які є предметом угоди в межах ЄС, як для товарів, вивантажених на території Румунії для зберігання, так і для створення нової партії однієї чи кількох партій товарів, а також для товарів, завантажених після зберігання або після створення нового транспорту на національній території з однієї або кількох партій товарів. 

Бенефіціари товарів з Румунії можуть заявити в системі RO e-Transport дані, пов’язані з транспортуванням товарів, протягом максимум 3 днів до дати, заявленої для початку транспортування, але до пред’явлення в автомобільному пункті пропуску на кордоні при в'їзді в Румунію або в місці імпорту, відповідно, коли транспортний засіб фактично пущено в рух, залежно від обставин.

Обов'язки перевізника: 

  • Забезпечити передачу поточних даних про місцезнаходження транспортного засобу, що є об’єктом декларування, на весь час маршруту перевезення товарів, які є об’єктом моніторингу, через систему RO e-Transport. Національне агентство фіскальної адміністрації Румунії (ANAF) розробило програму, яка буде доступна в Google Play або App Store. Програма ще не доступна в Google Play. 
  • Обладнати транспортні засоби телекомунікаційними кінцевими пристроями з використанням технологій супутникового позиціонування та передачі даних - на даний момент додаткової інформації немає. 
  • Надати водієві доступ до отриманого коду UIT, який генерується електронною транспортною системою RO e-Transport, за допомогою якого ідентифікуються дані, пов’язані з партією товару.

код UIT 

Код UIT дійсний протягом 5 днів для національних перевезень, починаючи з зазначеної дати перевезення, або 15 днів, якщо товари, що перевозяться, придбані в країні ЄС.
Код UIT не можна використовувати, якщо термін дії минув. Якщо транспортну операцію скасовано, повернуто або виконано лише частково, необхідно створити новий код UIT.
Для каботажних перевезень код UIT дійсний протягом 5 днів. 

 

Код UIT можна надіслати водієві через WhatsApp, електронну пошту або просто зробити знімок екрана та надіслати його водієві.

Органи, які перевіряють код UIT та застосовують санкції: 

  • Національне агентство фіскальної адміністрації 
  • Митне управління Румунії 
  • Офіцери та поліцейські агенти румунської поліції

Перевірки можна проводити будь-де на дорозі, після в’їзду вантажівки в на територію Румунії або до виїзду з Румунії (відразу після пункту пропуску або при придорожніх перевірках).
Водій транспортного засобу на вимогу компетентних органів має надання супровідних документів на вантажі, що підлягають моніторингу через систему RO e-Transport разом із наданим кодом UIT. За не надання сказаних документів на водія накладається штраф від 5 000 RON до 10 000 RON.

Товар по книжці МДП, документу Т1/Т2 

Імпорт товарів до Румунії з країн ЄС/не членів ЄС за книжкою МДП, документом T1/T2 не підлягає реєстрації в системі RO e-Transport, і немає потреби в коді UIT до митниці, де завершується митна операція.
Якщо транспортний оператор після проведення митного оформлення бере ті ж самі товари та розподіляє їх в інший пункт розвантаження на території Румунії, тоді транспортний оператор повинен отримати код UIT для товарів, які перевозяться з митниці до місця призначення. 

Експорт товарів з Румунії до країн ЄС/не членів ЄС у митному режимі (книжка TIR, документ T1/T2) не підлягає системі RO e-Transport, і немає потреби в коді UIT. Але якщо товари, які експортуються з Румунії до країн ЄС/країн, що не входять до ЄС, завантажуються від румунської компанії, а митне оформлення здійснюється у внутрішній митниці або на митниці на кордоні, тоді цей вид транспортної операції потребує код UIT до митниці.

Джерело: UNTRR

На разі відомо, що румунська асоціація UNTRR звернулася до Міністерства фінансів Румунії щодо не застосування штрафних санкцій на період до повного запровадження систем GPS моніторингу.

Рекомендуємо до співпраці
www.uts.in.ua
Стратегічний партнер
http://www.asmap.org.ua/nkc/nkc2021.pdf
https://lex-truck.com.ua
http://www.tirepd.org/
www.iru.org/index/transpark-app
www.busandcoach.travel
dalnoboy.com
Copyright © by AsMAP        Powered by Vis-A-Vis