На запрошення Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України в м. Мукачів, Україна, відбулася зустріч делегацій асоціацій міжнародних автомобільних перевізників України та Угорщини під головування Леоніда КОСТЮЧЕНКО та Тібора де СОРГО. Склад делегацій додається.
Співробітництво між АсМАП України та АТRH Угорщини відбувається як в рамках багатосторонніх заходів під егідою МСАТ, участі в міжнародних конференціях з питань автомобільних перевезень, так і на двосторонньому рівні.
Співробітництво на двосторонньому рівні розвивається динамічно та конструктивно і націлене на усунення проблемних питань для перевізників обох країн, що виникають при здійсненні міжнародних вантажних автомобільних перевезень як в двосторонньому сполученні, так і транзитом по їх територіях. За останні роки відбулося дві зустрічі керівного складу АсМАП України та АТRH Угорщини. Ця третя зустріч проходить на новій стадії розвитку співробітництва – після підписання Угоди про співробітництво між нашими асоціаціями.
Сторони обговорили ряд актуальних проблем стосовно функціонування міжнародного автомобільного транспорту, що становлять взаємну зацікавленість для українських та угорських перевізників.
Розглянувши динаміку перевезень в/з України та Угорщини та в/з третіх країн до України та Угорщини, сторони відмітили зростаючий позитивний вплив міжнародних двосторонніх перевезень пасажирів та вантажів на розвиток двосторонніх економічних зв'язків між нашими країнами.
АсМАП України запропонував налагодити більш тісне співробітництво між нашими асоціаціями в сфері інформаційного забезпечення перевізників та відповідними структурами, що займаються обслуговуванням системи МДП.
Українська сторона передала контактні данні відповідних структур АсМАП України.
АсМАП України поінформувала про те, що вивчає питання стосовно започаткування роботи представника АсМАП України в Угорщині, а також проведення регулярних зустрічей українських та угорських перевізників для обговорення нагальних питань міжнародних перевезень вантажів.
Угорська сторона схвально відноситься до започаткування роботи представника Ас мап України в Угорщині та надасть відповідне сприяння у його роботі, а також підтримує пропозицію зустрічей перевізників.
Українська делегація поінформувала про те, що кількість угорських дозволів не задовольняє потреби українських перевізників. Так, станом на 1 вересня 2005 року річні квоти транзитних і універсальних дозволів практично використані. Згідно з Протоколом змішаної комісії з міжнародних автомобільних перевезень від 4.03.2005р. Угорська сторона мала додатково передати у III кварталі 2005 року для українських перевізників 700 дозволів для транзитних перевезень автомобілями, що відповідають стандартам Євро-3. Станом на 7 вересня цього року угорські дозволи для транзитних перевезень Міністерством транспорту та зв’язку України не отримані.
Українська сторона відзначила, що потреба українських перевізників складає близько 40 000 шт. дозволів універсальних та 4-5 000 шт. дозволів в/з третіх країн.
АсМАП України звернулася до АТRH з проханням сприяти передачи транзитних угорських дозволів та клопотати перед Міністерством транспорту Угорської Республіки про збільшення квоти угорських дозволів на 2005 рік для українських перевізників за рахунок виділення додаткових квот універсальних дозволів Угорщини (двосторонніх, транзитних та в/з третіх країн) для автомобілів категорії не нижче Євро-2 "особливо зелені та безпечні”.
- універсальні Євро 2 - 1500,
- транзитні Євро 2 - 7000,
АТRH з розумінням поставилася до проблем українських перевізників стосовно забезпечення угорськими дозволами та вишукає можливість звернутися до Міністерства транспорту Угорської Республіки з проханням про видачу Міністерству транспорту та зв’язку України недоданої кількості угорських дозволів (700 транзитних дозволів) та зверху норми і як най скоріше воно виділило для українських перевізників угорські транзитні дозволи для автотранспортних засобів Євро-2 для здійснення перевезень до Італії, Словенії, Австрії. А також запропонувала зменшити кількість прикордонних дозволів до 1000 штук, та скоротити на половину кількість дозволів в/з 3-х країн.
Українська сторона погодилася з тим, що кількість прикордонних дозволів має бути зменшена до 1000 шт. та звернеться до Міністерства транспорту та зв’язку України з вказаного питання; питання зменшення дозволів в/з 3-х країн потребує подальших консультацій з перевізниками та міністерством – про їх результати буде повідомлено Угорській стороні.
АсМАП України інформувала про проблеми, які виникають у українських перевізників з відповідними органами Угорської Республіки стосовно чинності сертифікатів відповідності вимогам шуму та забруднюючих викидів транспортних засобів категорії „зелений", а також безномерних сертифікатів виробника.
Українська сторона звернулася до АТRH з проханням підтримати законні вимоги щодо необхідності визнання безстрокової дії сертифікатів відповідності вимогам шуму та забруднюючих викидів транспортних засобів категорії „зелений", а також безномерних сертифікатів виробника відповідно до резолюції СЕМТ/СМ(2001)9/FINAL.
Угорська асоціація звернеться до відповідних угорських влад стосовно визнання ними вказаних сертифікатів.
АсМАП України звернулася до АТRH з проханням підтримати пропозицію щодо можливості звернення Угорської митниці безпосередньо до митниць країн-членів ЄС за підтвердженням про завершення операції МДП.
АТRH звернеться до національних митних органів з підтримкою пропозиції Української сторони.
Леонід КОСТЮЧЕНКО
Президент АсМАП України
Тібор де СОРГО
Президент АТRH