| Міністерством охорони здоров’я України 21.03.2020р. затверджено постанову № 2, якою встановлено впровадження інформованої згоди для громадян України, які прибули з-за кордону, здійснюють перетин державного кордону України та щодо яких є підстави вважати, що вони були в контакті з особою, якій встановлено діагноз (або підозру) коронавірусної хвороби COVID-19. Головними державними санітарними лікарями областей та м. Києва зберігається інформаційна згода осіб, які здійснили перетин кордону.
На сьогодні, виконуючи вимоги зазначеної Постанови, Державна прикордонна служба України зобов’язує всіх без винятку осіб що перетинають кордон України, в тому числі водіїв, які здійснюють міжнародні автомобільні перевезення вантажів, підписувати «Інформовану згоду особи на проведення протиепідемічних та/або профілактичних заходів», Підписавши зазначену згоду, водії фактично зобов’язані провести 14 діб на карантині (самоізоляції) та відмовитись від подальшого здійснення перевезення.
АсМАП України вважає, що виконання зазначеної постанови МОЗ України №2 в частині направлення всіх водіїв-міжнародників на карантин (самоізоляцію) в умовах відсутності резервних екіпажів практично призведе до припинення перевезення вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні (в тому числі продуктів харчування, медикаментів та предметів першої необхідності), перевезення яких більшість країн не зупинила.
Враховуючи викладене та специфіку роботи водіїв-міжнародників, які відповідно до карантинних рекомендацій країн транзиту виконують всі встановлені санітарні вимоги країн, де запроваджені карантинні заходи, практично не залишають кабіну автомобіля, забезпечені засобами захисту та антисептичними засобами, а також не контактують з особами, щодо яких є підозра на зараження вірусом АсМАП України звернулася до МОЗ про додаткові роз’яснення щодо застосування вимог Постанови до водіїв, які здійснюють перевезення вантажів у міжнародному сполученні автомобільним транспортом (лист від 24.03. 2020 №1/11-248)
Слідкуйте за повідомленнями на сайті Асоціації. |